Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Služebníci užiteční: nová kniha o kněžích z Prostějovska

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: O knihách,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace11. 1. 2022, 16.55
TiskTisk

V prvních dnech měsíce ledna 2022 v nakladatelství Kauli Publishing v Praze vyšla zdařilá kniha „Služebníci užiteční“ s podtitulem „Medailony duchovních pochovaných ve Vrahovicích“. Je 2. vydáním publikace se stejným názvem z r. 2020, jejíž náklad byl rychle rozebrán. Proto úzce navazuje na její obsah.

image:Image 7/source/orig/6809_3127_0_220111-sluzebnici-uzitecni.jpg

Pro nové vydání autoři, prostějovští historici Pavel a Václav Markovi, medailony kněžských osobností podstatně přepracovali, doplnili a upřesnili. Nejde však jen o revizi textů, ale o velmi podstatné rozšíření a zapracování nových údajů zjištěných dalším zkoumáním tématu. Nová, dosud neznámá fakta se týkají především osobnosti P. Ignáce Böhma, P. Ondřeje Sedláčka a P. Jaromíra Toboly. Doplněna byla i data o dalších duchovních. Medailon P. Josefa Střídy byl obohacen o velmi mnoho zajímavých vzpomínek jeho dosud žijících pamětníků. U P. Aloise Langa se podařilo téměř vyčerpávajícím způsobem zmapovat jeho literární činnost a zasadit do kontextu doby jeho života.

Knížka je podstatně rozšířena i v části poznámkového aparátu, který je obohacen o další archivní, knižní a časopisecké materiály. Obsahuje 171 stran textu, anglické resumé, jmenný rejstřík, seznam použitých pramenů a literatury, stručné informace o autorech a 111 většinou barevných, s výjimkou P. Josefa Střídy dosud nepublikovaných fotografií v obrázkové příloze. Je k dispozici na e-shopu na internetových stránkách www.Kauli-Publishing.cz.

Focusy

Světci dneška

Mohlo by vás zajímat

image:Image Anonymní katolík
Anonymní katolík Thierry Bizot
Cena: 206 Kč
image:Image Patnáct podobenství
Patnáct podobenství Pere René-Luc
Cena: 179 Kč
image:Image Co bylo po zrušení Tovaryšstva Ježíšova?
Co bylo po zrušení Tovaryšstva Ježíšova? Leopold Škarek
Cena: 248 Kč
image:Image Chudobka z Orlických hor
Chudobka z Orlických hor Filip Antonín Stajner
Cena: 292 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou