Španělé posílají ukrajinským vojákům odznaky Nejsvětějšího Srdce Páně

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 4. 2022, 9.44

Diecéze Getafe ve spolupráci se svatyní Velkého zaslíbení ve Valladolidu vyrobila 10 tisíc placek s vyobrazením Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, které byly začátkem dubna odeslány na Ukrajinu, kde je vyzvednou františkáni a rozdají ukrajinským vojákům.

image:Image 11/source/orig/10409_7154_0_image.jpg

Členové Apoštolátu Srdcí Ježíšových a Mariiných a více než 50 dobrovolníků vyrobili placky z látky, polepili průhledným plastem a zabalili do balíků společně s modlitbou k Panně Marii v ukrajinštině. Další dobrovolníci se mezitím modlili růženec. Celkem chtějí i s dalšími zásilkami humanitární pomoci z diecéze poslat 100 tisíc odznaků.

Podle zástupců Diecéze Getafe původ odznaků sahá do 17. století, kdy Kristus požádal svatou Markétu Marii Alacoque, aby vyrobila obrazy Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, které se umístí do příbytků. Obrázek odkazuje na jeden z 12 slibů, které Kristus světici dal: „Budu vaším bezpečným útočištěm během života a zejména v hodině smrti.“

Podle vysvětlení diecéze, je placka „štítem“ Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a zobrazuje právě Nejsvětější Srdce s úryvkem: „Přestaň, nepříteli! Srdce Ježíšovo je se mnou. Přijď království tvé!“

„Je to prostředek, kterým katolíci vyjadřují svou lásku a důvěru v ochranu před ďáblovým pokušením, nikoli amulet. Lze ho nosit připnutý či přišitý na oblečení, v peněžence, mít ho pod polštářem, doma nebo v autě,“ uvedl zástupce diecéze a dodal, že „existují desítky zázračných událostí, které se staly těm, kdo ho nosí“.

Přeložila: Kateřina Odvodyová

Život z víry Válka na Ukrajině

image:Image Vatikán a italský fašismus 1922-1945
Vatikán a italský fašismus 1922-1945 Marek Šmíd