Štědrost arcibiskupových spolurodáků pomůže umírajícím i sestrám

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace6. 5. 2024, 10.33

Výnos finanční sbírky konané v rodišti arcibiskupa Josefa Nuzíka, ve Strání, podpoří hned dva projekty. Z celkové částky více než 117 tisíc korun, kterou arcibiskupovi spolurodáci při slavnostním dni věnovali, putuje polovina na podporu Hospice na Svatém Kopečku a polovina na opravu klášterního kostela v Uherském Brodě.

image:Image 56/source/orig/55736_37005_0_240419-arcibiskup-dominikanky.jpg

Celkem se v týdnu mezi inaugurací a před bohoslužbou ve Strání v sobotu 20. dubna 2024 vybralo 117 500 Kč. „Polovinu jsme odeslali na účet arcibiskupství s tím, že se částka přidá ke sbírce otce arcibiskupa pro Hospic na Svatém Kopečku. Druhou polovinu jsme pak na přání otce arcibiskupa odeslali sestrám do Uherského Brodu,“ shrnul straňanský farář P. Jiří Pospíšil.

Sbírku na svatokopecký hospic vyhlásil arcibiskup Nuzík po svém jmenování s prosbou, aby lidé místo pořizování darů pro jeho uvedení do úřadu raději podpořili tuto charitní službu umírajícím. Celkový výnos více než měsíc trvající sbírky činí – i s výše zmíněným příspěvkem straňanských farníků – 518 tisíc korun. „Jsem rád, že se zapojilo tolik dobrých lidí, kteří nezapomněli na trpící a na ty, kdo o ně pečují. Projev jejich štědrosti tu v podobě hospicové služby může zůstat jako trvalá připomínka velikého dne naší arcidiecéze a usnadnit práci těm, kdo nabízejí útěchu lidem stojícím na konci života. Všem dárcům děkuji a pamatuji na ně v modlitbě,“ uvedl arcibiskup Nuzík. (více zde)

Druhá polovina sbírky z arcibiskupské „primice“ ve Strání pak byla odeslána dominikánským mniškám v Uherském Brodě. „Sestry jsem navštívil v pátek před bohoslužbou ve Strání a požádal jsem je, aby se za mě modlily, protože chci, aby má služba olomoucké arcidiecézi byla postavena také na modlitbě – nejen mé, ale i na modlitbě co nejvíce věřících,“ zmínil arcibiskup Nuzík s tím, že o stejnou službu už počátkem března poprosil rovněž sestry klarisky ve Šternberku.

Finanční podpora z poloviny zmíněné sbírky je podle arcibiskupa reakcí na to, že uherskobrodské dominikánky nyní spravují střechu svého klášterního kostela. „Je to nejen místo, kde se sestry modlí za arcidiecézi a za všechny potřebné, ale také sem přicházejí lidé z blízka i z daleka prosit Matku Boží ve svých potřebách – třeba při tradiční růžencové pouti na počátku října. Jsem proto rád, že štědrost mých spolurodáků pomůže také v tomto dobrém díle,“ dodal.

Řeholní život Charita Biskupové

image:Image Kauza Kristus