Studenti Arcibiskupského gymnázia přijali svátost biřmování

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace25. 10. 2023, 15.01

I v letošním roce jsme mohli být přítomni mši svaté spojené s udílením svátosti biřmování studentům Arcibiskupského gymnázia (AG) a Střední pedagogické školy v Kroměříži. Slavnost se konala v pátek 20. října 2023 v kostele sv. Mořice, kde biskup Antonín Basler udělil 28 studentům svátost křesťanské dospělosti.

image:Image 45/source/orig/44010_28272_0_231020-birmovani-ag.jpg
Foto: Jaroslav Šafer

Na tuto chvíli se studenti připravovali od minulého podzimu. Setkání probíhala každý týden formou společných katechezí se školním kaplanem P. Petrem Káňou a setkáváním po menších skupinkách k reflexi a sdílení života z víry. Součástí přípravy byly také duchovní obnovy, předvánoční návštěva pacientů v nemocnici u sester vincentek a prázdninová aktivita směřující k pomoci potřebným nebo účasti na setkání s papežem Františkem v Lisabonu. Celoroční úsilí vyvrcholilo v posledním týdnu přípravy „ročníkovou“ mší svatou na AG, kde biřmovanci představili sebe i své biřmovací patrony svým spolužákům a kamarádům. Ze čtvrtka na pátek se pak studenti ztišili při celonoční adoraci a duchovně se tak mohli připravit na přijetí svátosti.

Do kostela sv. Mořice přijeli biřmovance podpořit rodiče, příbuzní, přátelé i třídní učitelé a další zaměstnanci. Biskup Basler při své promluvě zmínil, že ve svátosti biřmování dostáváme milost milovat, jako miluje Bůh, a povzbudil přítomné k opravdovému prožívání života víry. Slavnostní bohoslužbu doprovodila svým zpěvem schola AG.

Novým dospělým křesťanům přejeme vytrvalost v dobrém a rozvíjení přijatých darů v jejich dalším životě.

Život z víry Církevní školství Biskupové

image:Image Od zpovědi ke svátosti smíření
Od zpovědi ke svátosti smíření Pavel Ambros
image:Image Protiklad a jeho smiřování