Únosci kněží v Kamerunu zveřejnili video rukojmích

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 10. 2022, 14.04

Na sociálních sítích se objevilo video s devíti rukojmími unesenými minulý měsíc v diecézi Mamfe v Kamerunu. Na ani ne minutu trvajícím videu se pět katolických kněží, řeholnice a tři laici obrací k místnímu biskupovi a prosí o vysvobození ze zajetí.

image:Image 18/source/orig/17996_kamerun-vlajka.jpg
Foto: Pixabay

16. září přepadli ozbrojení muži katolickou farnost P. Marie v Nchang na jihozápadě země a odvlekli devět lidí. Jeden z nich, kněz Cornelius Jingwa na včera zveřejněném videu žádá mamfeského biskupa Aloysia F. Abangala, aby udělal, co bude v jeho silách k jejich propuštění. "Je to otázka života a smrti," říká také.

Únosci už krátce po činu kontaktovali místní církev a požádali o peníze. Podle dřívější informace arcibiskupa z kamerunské Bamendy Andrewa Nkea Fuanyi původně žádali částku rovnající se sto tisíci dolarů, později ji o polovinu snížili. Jak však arcibiskup uvedl, i tato suma je nad finanční možnosti diecéze a ta se ohodlá obrátit o pomoc na kamerunskou vládu.

Únosci patří mezi představitele separatistického hnutí, které usiluje o osamostatnění tzv. Ambazonijské republiky na západě Kamerunu.

Zdroj: Catholic News Agency

Pronásledování křesťanů

image:Image Proč máme strach ze smrti?
Proč máme strach ze smrti? Jana Sieberová
image:Image Pexeso - Nový zákon
Pexeso - Nový zákon
image:Image Svoboda místo strachu z promeškání aneb FOMO jinak