V Koclířově byla představena kniha o P. Eliasu Vellovi

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,O knihách,Královéhradecká diecéze
Datum publikace6. 11. 2023, 10.17

Novou publikaci vydanou Kartuziánským nakladatelstvím požehnal v Koclířově při 1. mariánské sobotě Mons. Pavel Dokládal. Přítomna byla také autorka knihy Lenka Fojtíková.

image:Image 45/source/orig/44787_28710_0_image.jpg

Vyhledávaný kazatel, exercitátor, a exorcista původem z Malty procestoval celý svět. Od roku 1993 navštěvoval i Česko, Koclířov u Svitav nevyjímaje. Oslovoval tisíce lidí. V češtině a slovenštině vyšlo přeložených dvaadvacet jeho knih.

„Na knize Elias Vella a jeho stopy nejen v České republice jsem začala pracovat prakticky hned po Eliasově úmrtí 10. října 2022,“ říká autorka knihy, novinářka a fotografka Lenka Fojtíková, která se s Eliasem Vellou poprvé setkala v roce 2002 a od té doby s ním byla v pravidelném kontaktu. Za dvacet let si společně vyměnili stovky mailů a dopisů. Knihu rozdělila do několika částí. V úvodu vzpomíná na život Eliase Velly a v dalších kapitolách jsou svědectví, střípky z vyučování, rozhovory a knihu uzavírá homilie z Eliasova pohřbu.

Redakčně upraveno

Život z víry Osobnosti