V senátu byla zahájena výstava „Charita Přerov objektivem Jindřicha Štreita“

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze,Pražská arcidiecéze
Datum publikace14. 4. 2023, 12.05

Výstavu fotografií pod záštitou místopředsedkyně Senátu Jitky Seitlové zahájila v úterý 11. dubna 2023 slavnostní vernisáž. Velkoformátové fotografie profesora Štreita zachycující každodenní práci charitních pracovníků, život jejich klientů i prostředí, ve kterém Charita působí, byly poprvé představeny veřejnosti minulý rok u příležitosti oslav 100 let Charity Přerov.

image:Image 28/source/orig/27583_22942_0_230411-charita-prerov-streit-senat-0.jpg

Vernisáž za účasti autora si nenechalo ujít bezmála 40 hostů. Program akce nabídl také komentovanou prohlídku prostor Senátu. V úterní podvečer se zde sešli rovněž významní hosté – pražský arcibiskup Jan Graubner, náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Šárka Jelínková, přerovský farář a děkan P. Josef Rosenberg nebo předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Josef Klement.

Výstava fotografií „Charita Přerov objektivem Jindřicha Štreita“ je k vidění v předsálí jednacího sálu Senátu Parlamentu České republiky až do 24. dubna, vždy v pondělí mezi 14. a 15. hodinou. Návštěvu je třeba předem telefonicky domluvit na čísle 257 072 678.

Život z víry Kultura

image:Image YouCat - svátost smíření
YouCat - svátost smíření Rudolf Gehrig, Bernhard Meuser
image:Image Proč pořád jen já?
Proč pořád jen já? Anselm Grün, Hsin-Ju Wu
image:Image Rýn se vlévá do Tibery