V sobotu 16. března proběhnou u opavských minoritů věčné sliby

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace11. 3. 2024, 14.43

Provincie řádu minoritů v České republice s radostí oznamuje, že 16. března 2024 složí její člen br. Michal Wenski, OFMConv, v kostele sv. Ducha v Opavě věčné sliby. Učiní tak při mši svaté začínající ve 12.00 hod., a to do rukou o. provinciála Piotra Pawlika, OFMConv. Hlavním celebrantem mše svaté bude generální asistent menších bratří o. Tomáš Lesňák, OFMConv z Říma.

image:Image 53/source/orig/52876_34396_0_akolytat_michala__1.jpg

Bratr Michal Wenski se narodil r. 1979 v polské Lodži. R. 2017 byl přijat do české provincie řádu menších bratří sv. Františka, r. 2019 složil na poutním místě Kalvárie Paclawská u Przemyślu své první řeholní sliby a začal v minoritském semináři v Krakově studovat filosofii a teologii. Předloni v opavském konventu minoritů absolvoval pastorační rok: tehdy byl uveden do služby akolyty a staral se o otce Hyacinta Skupiena, OFMConv, na sklonku jeho života. Aktuálně studuje 4. ročník semináři.

Zatím poslední věčné sliby v minoritském řádu skládal (taktéž v Opavě) r. 2018 dnes již kněz P. Patrik Rygiel, OFMConv.

Život z víry Řeholní život

image:Image Proměna farnosti
Proměna farnosti James Mallon
image:Image Otázky rodiny ve světě a v církvi