Ve Zlíně se chystá další ročník Milovaného města

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace20. 6. 2023, 7.01

Nadační fond Credo zve veřejnost na akci Milované město, která se uskuteční v neděli 25. června 2023 od 15.00 do 19.30 na náměstí míru ve Zlíně. Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi je součástí třídenního festivalu „Zlín žije“.

image:Image 35/source/orig/34758_24773_0_230619-milovane-mesto.jpg

Děti se mohou těšit na oblíbeného Michala Nesvadbu z Kouzelné školky, tvořivé dílny, sportovní aktivity, skákací hrad, zmrzlinu a hřiště plné pěny. V programu dále vystoupí Pavel Helan, historická skupina Calata z Ostravy, dětský folklórní soubor Trnečka a chválové společenství Projekt ON. Na náměstí bude také venkovní kavárna. Ve stáncích se představí různé neziskové organizace a církve. Součástí bude i soutěž o hodnotné ceny.

„Akce je určena nejen rodinám s dětmi, ale všem, kdo mají rádi naše město a chtějí prožít pěkné odpoledne ve společenství dalších lidí, “ uvádí koordinátorka Michaela Straková z nadačního fondu Credo, který akci ve Zlíně pořádá již potřetí. Kromě pódiového programu a dětských soutěží či atrakcí nabídne odpoledne možnost seznámit se s činností zlínských neziskových organizací a církví, kterých ve Zlíně funguje mnoho a mají určitě občanům co nabídnout. „Cílem akce je propojovat lidi navzájem, budovat nová přátelství, ale i jim poskytnout přijetí a podporu,“ pokračuje Straková.

Michal Nesvadba, Pavel Helan a Projekt ON

Program bude probíhat jak na podiu, tak mimo něj. Jako první vystoupí historická skupina Calata z Ostravy. Pro děti je největším lákadlem oblíbený Michal Nesvadba z Kouzelné školky, který přijede se svým pásmem „To nejlepší od Michala“ a děti se s ním budou moct na konci vystoupení vyfotit. Vystoupí také dětský folklórní soubor Trnečka nebo vlídný písničkář Pavel Helan. V závěru programu budou na podium zástupci města a církví, aby společně požehnali Zlínu. Rodiny během dne budou plnit na náměstí úkoly, za které dostanou hezké ceny. Na konci se bude losovat např. o roční kartu do ZOO, stolní hry nebo vstupenky do Galaxie. Odpoledne uzavře večerem chval společenství Projekt ON. Odpoledne bude moderovat Martin Pášma.

Neziskové organizace a církve, venkovní kavárna, tvoření, hry, pěnové hřiště

Mimo podium budou pro návštěvníky připraveny stánky různých neziskových organizací a církví, venkovní kavárna, tvořivé dílny, sportovní hry a obří hřiště plné pěny. Děti si mohou také užít jízdu na zegway a skákací hrad. „Doufáme, že si všichni zúčastnění, jak příchozí, tak účinkující, akci užijí a společně tak strávíme příjemné odpoledne plné her, písní, tvoření a pomoci druhým,“ uzavírá Straková. Všechny atrakce jsou zdarma.

Nadační fond Credo byl založen v roce 2014. Věnuje se evangelizaci, podpoře manželství a rodiny a charitativním projektům. Rodiny ve Zlínském kraji podporuje finančně v rámci dárcovského programu Navzdory. Více informací najdete na www.credonf.cz.

Život z víry

image:Image YouCat - modlitební knížka pro mladé
YouCat - modlitební knížka pro mladé Dörte Schrömges, Georg von Lengerke
image:Image Duchovní koučink
Duchovní koučink Helmut Schlegel
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Být živí v Bohu
Být živí v Bohu Timothy Radcliffe