Velkopáteční obřady ve Vatikánské bazilice

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace7. 4. 2023, 21.29

Papež František v pátek odpoledne předsedal velkopátečním obřadům v Bazilice svatého Petra ve Vatikánu. Homilii přednesl kazatel papežského domu kardinál Cantalamessa.

V 17 hodin se ve Svatopetrském chrámu konala slavnost Umučení Páně, které předsedal papež František. Po čteních - prvním z knihy Izajáš (52,13-53,12); druhém z listu Židům (4,14-16; 5,7-9) a úryvku z Janova evangelia o utrpení Páně (18,1-19,42) - byla pronesena tzv. všeobecná modlitba, která vzývá Boží milost pro církev, pro věřící i nevěřící, pro muže a ženy, kteří prožívají těžké chvíle, pro vládce a pro ty, kdo trpí kvůli válce. U oltáře sloužil kardinál Mauro Gambetti, arcikněz baziliky svatého Petra, a homilii pronesl kazatel papežského domu, kardinál Raniero Cantalamessa. Přítomny byly asi čtyři tisíce věřících.

Půst a Velikonoce Papež František Liturgie a bohoslužby

image:Image Laický breviář