Výstava o brněnském biskupovi Karlu Skoupém na Petrově

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace26. 10. 2022, 16.37

U příležitosti 50. výročí úmrtí 12. brněnského biskupa Karla Skoupého (1886-1972) připravilo Diecézní muzeum v Brně drobnou panelovou výstavu, která připomíná významnou osobnost, jež se neodmyslitelně zapsala do církevních dějin 20. století.

image:Image 19/source/orig/18348_cathedral-5672716-1920.jpg
Zdroj: Pixabay

Biskup Karel Skoupý pocházel z Lipůvky u Blanska. Za svého působení mimo jiné inicioval stavbu Biskupského gymnázia v Brně. Ačkoliv byla jeho duchovní činnost nástupem komunismu po mnoho let utlumena, vrátil se roku 1968 do úřadu biskupa, aby sloužil lidu.

Výstavu je možné zhlédnout od 27. října do 25. listopadu 2022 v katedrále sv. Petra a Pavla v době otevření katedrály (mimo časy bohoslužeb).

Plakátek ZDE

Osobnosti Biskupové