Lupa
Obsah Obsah
Portál

Výstava o brněnském biskupovi Karlu Skoupém na Petrově

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace26. 10. 2022, 16.37
TiskTisk

U příležitosti 50. výročí úmrtí 12. brněnského biskupa Karla Skoupého (1886-1972) připravilo Diecézní muzeum v Brně drobnou panelovou výstavu, která připomíná významnou osobnost, jež se neodmyslitelně zapsala do církevních dějin 20. století.

image:Image 19/source/orig/18348_cathedral-5672716-1920.jpg
Zdroj: Pixabay

Biskup Karel Skoupý pocházel z Lipůvky u Blanska. Za svého působení mimo jiné inicioval stavbu Biskupského gymnázia v Brně. Ačkoliv byla jeho duchovní činnost nástupem komunismu po mnoho let utlumena, vrátil se roku 1968 do úřadu biskupa, aby sloužil lidu.

Výstavu je možné zhlédnout od 27. října do 25. listopadu 2022 v katedrále sv. Petra a Pavla v době otevření katedrály (mimo časy bohoslužeb).

Plakátek ZDE

Focusy

Osobnosti Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Otec dětí ulice
Otec dětí ulice Stefano Stimamiglio
Cena: 233 Kč
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
Cena: 152 Kč
image:Image Příběh Komunity Cenacolo
Příběh Komunity Cenacolo Matka Elvíra
Cena: 224 Kč
image:Image Přátelství a reforma
Přátelství a reforma Jan Poříz
Cena: 270 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou