Výstava o Josefu Hlouchovi: může být i ve vaší farnosti

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace12. 5. 2022, 13.50

Letos 10. června si připomeneme 50. výročí od úmrtí Služebníka Božího Mons. prof. ThDr. Josefa Hloucha, 9. biskupa českobudějovického. Při této příležitosti proběhne v naší diecézi celá řada aktivit, které připomenou tuto výjimečnou osobnost.

image:Image 12/source/orig/11416_8259_0_vystava-j-hlouch-1_web.jpg

Jednou z nich je fotografická výstava, vytvořená Pastoračním střediskem při Biskupství českobudějovickém. Výstava se skládá z 11 velkoplošných panelů. Na každém z panelů jsou fotografie ze života Josefa Hloucha a doprovodné texty. Panely si můžete prohlédnout na odkazu ZDE.

Tuto výstavu můžete velmi snadno zrealizovat i ve vaší farnosti. Výstava může například obohatit program Noci kostelů, která se letos shodou okolností koná 10. června – tedy v den 50. výročí smrti biskupa Hloucha. V případě zájmu napište na e-mailovou adresu pastorace@bcb.cz a naše kolegyně vám obratem pošlou výstavní panely ve vysokém rozlišení přes službu www.uschovna.cz

Dne 10. června od 17:00 se bude v českobudějovické katedrále konat vzpomínková mše sv. na Mons. Josefa Hloucha. Obřadu bude předsedat Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický.

Život z víry Osobnosti Světci dneška Maria a svatí

image:Image Zaskočen Radostí