Výzva biskupa Jana Vokála k modlitbě za synodální setkání

Autor: Mons. Jan Vokál Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace6. 2. 2023, 18.04

Přinášíme plné znění výzvy královéhradeckého biskupa Jana Vokála, místopředsedy ČBK, k modlitbě za Evropské synodální setkání, které probíhá v těchto dnech v Praze.

image:Image 24/source/orig/23435_20762_0_image.jpg
Člověk a Víra

Bratři a sestry v Kristu,

naše země se v těchto dnech stává hostitelkou významné události v životě univerzální Církve. V Praze se schází celoevropské setkání k synodálnímu procesu, vyhlášenému před dvěma lety papežem Františkem. Delegáti z jednotlivých evropských zemí budou společně odpovídat na jeho výzvu, naslouchat výstupům z místních a národních setkání a modlit se při hledání účinnějších metod evangelizace v dnešním světě. Cíl setkání je tedy mnohem vyšší než pouze diskutovat o praktických a pragmatických řešeních. „Vytvořit synodu znamená jít společně po stejné cestě,“ říká Svatý otec.

Skutečnost, že naše země je hostitelská, neznamená pouze to, že poskytujeme materiální zajištění setkání. Je zároveň pobídkou, abychom celocírkevní synodě otevřeli svá srdce, pokorně ji přijali za svou a doprovázeli ji právě oním nasloucháním Duchu Svatému a modlitbou, k níž nás papež František vybízí.

Staňme se proto v těchto dnech všichni ochotnými hostiteli celoevropského synodálního setkání, otevřeného společenství Církve hledající Boží vůli, a doprovázejme je každodenní osobní, ale i společnou modlitbou.

K tomu Vám žehnám

+Jan Vokál, biskup