Výzva biskupa Pavla Konzbula ke kněžskému povolání

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace28. 1. 2024, 16.37

Přinášíme výzvu brněnského biskupa Pavla Konzbula, předsedy Komise pro kněžstvo, k podání přihlášky do kněžského semináře.

image:Image 51/source/orig/50102_hor2557-1.jpg
Foto: Lucie Horníková, Člověk a Víra

Milí přátelé,

v dnešním Markově evangeliu jsme slyšeli, že Ježíšovo učení má skutečnou moc. Tato moc však potřebuje hlasatele, aby mohla pronikat skrze svědectví a službu do lidských srdcí.

Vzhledem k tomu, že je tu opět doba spojená s životním rozhodováním nejen pro ty, kdo budou skládat maturitní zkoušku, obracím se na vás, kteří zvažujete vykročit ke kněžské službě. Jde o povolání, o  němž svatý farář arský říká, že má být láskou Kristova srdce. Žijeme v době, kdy se církev může pro společnost jevit jako málo čitelná. O to více potřebujeme obětavé, odhodlané a radostné kněze.

Jako biskup bych vás, mladí muži, kteří vnímáte povolání ke kněžství, rád informoval, že přihlášku do kněžského semináře můžete zaslat poštou na sekretariát Biskupství brněnského do konce března 2024. Formulář přihlášky naleznete na webových stránkách biskupství.

V modlitbě biskup Pavel Konzbul

Řeholní život Biskupové