Výzvy k tříkrálovému kreslení se chopilo přes tisíc dětí

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace3. 3. 2022, 11.15

Výtvarná soutěž „Nakresli tři krále“ má už v Olomouci tradici. Dříve se do soutěže zapojovali jen koledníci, ale v posledních letech tři krále kreslí děti v mateřských školách, žáci základních i speciálních škol a velký zájem je nyní i mezi studenty středních škol.

image:Image 9/source/orig/8789_5260_0_nakresli-3-krale-2022-obr-09.jpg

Do letošního kola, které vyhlásila Charita Olomouc ve spolupráci s časopisem Rodinný život, se zapojilo více než 30 škol, asi 80 tříd a další jednotlivci či rodiny. Obrázek letos kreslilo 1 až 2 tisíce dětí, a během ledna a února se tak na Centru pro rodinný život sešlo k hodnocení téměř 250 vybraných prací.

„Malí i větší malíři znázornili příběh tří králů, které hvězda zavedla do Betléma. Účastníci starší kategorie tento příběh popsali formou komiksu a musím uznat, že nejen podle biblické události, ale často i s vtipem a zápletkou či moderní nadsázkou,“ říká Markéta Matlochová z rodinného centra a pokračuje: „Potěšila nás znalost souvislostí především starších účastníků, kteří v příběhu reagovali na biblické a historické události okolo narození Ježíše. Využité techniky byly rozmanité a jsme moc rádi za všechny, kteří se do soutěže zapojili.“

Porota podle ní vybrala z každé kategorie vítězné práce. Vítězové budou oceněni diplomem a věcnými cenami při setkání v olomoucké Pevnosti poznání, na závěr roku v adventu a vánoční době pak budou originály vítězných a dalších zdařilých prací vystaveny v kryptě olomoucké katedrály.

Vybrané práce si můžete prohlédnout níže.

Kategorie MŠ

Eliška Babincová, MŠ Dvorského, Svatý Kopeček

Alžběta Konečná, MŠ Hodolanská, Olomouc

Barbora Ďuricová, MŠ Lipník nad Bečvou