Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Zdislavská pouť do Jablonného v Podještědí

Zdroj:Biskupství litoměřickéBiskupství litoměřické
Rubrika: Domácí,Litoměřická diecéze
Datum publikace28. 5. 2023, 9.42
TiskTisk

V sobotu 27. května 2023 se v Jablonném v Podještědí konala Zdislavská pouť a městské slavnosti. V areálu dominikánského kláštera se v kapli sv. Zdislavy konalo několik mší. Poutní mši v 9 hodin celebroval generální vikář Mons. Martin Davídek. S sebou přivezl jako poutníka sekretáře Apoštolské nunciatury v Praze Mons. Giuseppe Silvestriniho, který v závěru mše svaté pozdravil ostatní poutníky.

image:Image 32/source/orig/31149_24123_0_dsc-6203.jpg
Foto: Dominik Faustus

Hlavní mše v kapli kláštera se konala v 11 hodin a sloužil ji P. Filip Maria Boháč OP. Odpolední mši pak sloužil P. Štěpán Maria Filip OP. V dopoledních hodinách proběhla ještě mše svatá před bazilikou, která se aktuálně opravuje a oprava by měla být brzy dokončena. Svaté Zdislavě, která je patronkou Libereckého kraje, České dominikánské provincie i Diecéze litoměřické svěřujeme rodiny a všechna díla, které nesou její jméno. Svatá paní Zdislavo, oroduj za nás!

Focusy

Liturgie a bohoslužby

Mohlo by vás zajímat

image:Image Společné prosby věřících - zelené
Společné prosby věřících - zelené
Cena: 197 Kč
image:Image Česko-latinské mešní modlitby
Česko-latinské mešní modlitby
Cena: 40 Kč
image:Image Kancionál červený
Kancionál červený
Cena: 152 Kč
image:Image Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Cena: 54 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou