Živý Betlém letos pomůže Azylovému domu ve Zlíně

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace4. 12. 2023, 10.15

Již 12. rokem dobrovolníci z Římskokatolické farnosti sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně připravují ve vánoční době Živý Betlém. Příběh o narození Ježíše Krista, kdy jednotlivé biblické postavy ztvární ochotníci z farnosti, je už od loňského roku rovněž součástí Povánočního programu Adventního Zlína, k vidění bude na svátek sv. Štěpána, 26. prosince 2023 v 16.00 na náměstí Míru.

image:Image 47/source/orig/46672_30029_0_231204-zivy-betlem-zlin.jpg
Těšit se můžete na zhruba půlhodinové divadelní představení, hudební doprovod a zpěv zajistí farní schola složená z řad dětí a dospělých a ani letos nebudou chybět živé ovečky.

Po skončení představení bude možnost navštívit kostel sv. Filipa a Jakuba, prohlédnout si jesličky a využít chvíli ztišení v době vánoční, nebo dále pokračovat na programu či prožívání sváteční atmosféry u punče na náměstí Míru.

Stejně jako v předchozích letech, i letos bude mít celý Betlém charitativní přesah. V loňském roce podařilo díky sbírce v rámci Betléma podpořit Educo Zlín, v předchozích letech pak například Dětské centrum ve Zlíně a v letošním roce výtěžkem chceme podpořit Azylové ubytování pro dospělé s dětmi ve Zlíně.

„Pomoc u nás nachází dospělí s dětmi nejen ze Zlína či Otrokovic. Nastalá životní nesnáze k nám přivádí primárně samoživitelky v podstatě odkudkoliv. A konkrétní důvody? Nejčastěji pocit ohrožení a ztráta bydlení. Těší nás, že klientům, především mladším maminkám, zajistíme bezpečí, oporu a že jsme průvodci na jejich cestě. Je pro nás velkou radostí, když se klientka vrátí i s dětmi do běžného života,“ doplňuje Ing. Pavla Romaňáková, projektová manažerka Charity Zlín.

Přispět na Azylový dům můžete od 24. prosince do 31. prosince v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně, u jesliček.

Zdroj: www.farnostzlin.cz

Advent a Vánoce Charita

image:Image Pád vzhůru
Pád vzhůru Richard Rohr