Lupa
Obsah Obsah
Portál

Benefiční koncert v Řepištích podpořil tamní Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace20. 6. 2023, 10.00
TiskTisk

50 tisíc Kč vybrali posluchači Moravskoslezské Sinfonietty na jejím červnovém benefičním koncertu v Řepištích u Frýdku-Místku. Uskupení pod vedením Jana Soukupa sdružuje mladé hudebníky, kteří díky tělesu získávají důležité zkušenosti s orchestrální hudbou. V domovských Řepištích mladí muzikanti vystoupili v neděli 18. června s filmovými a populárními melodiemi.

image:Image 35/source/orig/34885_24787_0_lis5800.jpg
Paní ředitelka domova přebírá dárkový šek
Foto: Vladimír Liška / Člověk a Víra

Moravskoslezská Sinfonietta v Řepištích zkouší a každoročně také koncertuje. „V červnu jsme mívali pravidelně koncert pod širým nebem, který navazoval na Dny obce. Letos jsme poprvé přidali večeru benefiční rozměr,“ uvádí Jan Soukup. S nápadem přišel zpěvák Adam Uličný a hned vyvstala otázka, koho podpořit. „Uvědomil jsem si, že máme v Řepištích dětský domov, kolem kterého pravidelně jezdím. Jsem pedagog, a tak mám k péči o děti blízký vztah. Napadlo mě kontaktovat paní ředitelku Soňu Tarhoviskou, která mě později domovem provedla,“ ohlíží se Jan Soukup za prvními kontakty.

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové zřizuje Biskupství ostravsko-opavské. „Jsme malý dětský domov rodinného typu. Aktuálně se staráme o osm dětí,“ popisuje zařízení jeho ředitelka Soňa Tarhoviská. Benefičního kocertu se spolu s ní zúčastnily také děti. „Byl to velmi příjemný večer. Děti si to užily a hudba se jim líbila. Když bylo vše korunováno takovým darem, měli jsme o to větší radost,“ hodnotí. Výtěžek koncertu 50 tisíc Kč využije řepišťský dětský domov na prázdninové aktivity. „Snažíme se děti brát na výlety po okolí. Chceme, aby měly povědomí o okolních městech a pamětihodnostech. Až od nás jednou odejdou, mohou mít díky výletům povědomí, jak které město vypadá a kde by třeba chtěli žít,“ vysvětluje Tarhoviská.

O prázdninách se budou děti střídat u svých původních rodin. Část léta ale určitě stráví v domově a ředitelka se teď snaží naplánovat i vzdálenější výlet. „Máme tu šestnáctileté děti, které ještě v životě neviděly moře. Za chvíli odsud odejdou a třeba by se jim to nepovedlo ani v budoucnu. Možná tedy vyjedeme k Baltu na poloostrov Hel. Z našeho kraje tam jezdí přímé vlaky, takže dopravu bychom měli snadnou,“ uvažuje Soňa Tarhoviská, která jménem dětí děkuje za štědrou podporu od návštěvníků koncertu.

Focusy

Život z víry Kultura

Mohlo by vás zajímat

image:Image Kde farizejové udělali chybu
Kde farizejové udělali chybu Larry Osborne
Cena: 224 Kč
image:Image Otázky rodiny ve světě a v církvi
Otázky rodiny ve světě a v církvi Aleš Opatrný
Cena: 215 Kč
image:Image Pastorace mladých
Pastorace mladých Pavel Ambros
Cena: 207 Kč
image:Image Den se již nachýlil
Den se již nachýlil Nicolas Diat, Robert Sarah
Cena: 314 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou