Biskup David odslouží mši na slavnost Krista Krále v ostravské katedrále

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace17. 11. 2022, 9.01

Farnost Moravská Ostrava, která působí při ostravské katedrále Božského Spasitele, zve v neděli 20. listopadu na titulární slavnost kostela. V den slavnosti Ježíše Krista Krále budou mše svaté v 7.30, 9.30 a v 19.00 hodin. V 16.30 odpoledne jsou lidé zváni ke společně modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a posezení na faře. Společně s farníky a poutníky oslaví titulární slavnost hlavního kostela diecéze také biskup Martin David. Celebrovat bude mši svatou, která začíná v 9.30 hodin.

image:Image 20/source/orig/19412_17072_0_katedrala-ostrava-pano_1.jpg
Foto: Člověk a Víra

Program:

7.30 hod.: ranní mše svatá

9.30 hod.: pontifikální mše svatá, hlavní celebrant o. biskup Martin David, po ní výstav Nejsvětější Svátosti, litanie a obnova zasvěcení Srdci Ježíšovu, modlitby k získání plnomocných odpustků, Te Deum a svátostné požehnání

16.30 hod.: modlitba Korunky k Božímu milosrdenství v eucharistické kapli katedrály a po ní na faře krátké posezení u kávy s promítáním a besedou o farní pouti do západních Čech a Bavorska v červenci 2022 a o putování Sicílií v srpnu 202

19.00 hod.: večerní mše svatá

Karmelitánská prodejna na Puchmajerově ulici má tento den od 8.30 do 11.30 hod. otevřeno (možnost nákupu kalendářů na příští rok, svící na adventní věnce, vánočních přání, knih...).

Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Duchovní cesta
Duchovní cesta Jerónimo Nadal
image:Image Víra královny Alžběty II.
Víra královny Alžběty II. Geoffrey Waugh
image:Image Papež Pavel VI.
Papež Pavel VI. Agostino Casaroli, Jaroslav Šebek
image:Image Najít svou cestu