Florencie bude hostit setkání biskupů a starostů z oblasti Středozemí

Autor: Johana Bronková Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 2. 2022, 12.05

Florencie se připravuje na bezprecedentní setkání starostů a biskupů Středomoří. Probíhat bude od 23. do 27. února. Zúčastní se ho 60 politiků a stejný počet biskupů z dvacítky zemí. Nebude chybět ani italský premiér a prezident a na závěrečný den setkání přijede také papež František. Cílem setkání je budovat bratrství mezi zeměmi, jejichž břehy obmývá stejné moře, a přesto patří ke třem různým kontinentům.

image:Image 9/source/orig/8128_4448_0_844.jpeg

Podle starosty Florencie Daria Nadelliho bude setkání politiků a biskupů silným apelem na Evropu, aby nepodceňovala dění ve Středozemním moři, zejména v neklidných oblastech, jako je Tunisko, Libanon a Palestina. Florentský arcibiskup, kardinál Giuseppe Betori, upozorňuje také na význam sblížení světa politiky a náboženství. Pro Vatican News k tomu uvedl:

"Celá akce vychází z předpokladu, že víra má lidstvu co říct. Být křesťanem neznamená patřit k nějaké sektě, ale být civilizačním kvasem pro všechny. Zajímavým aspektem této akce je, že nepůjde o dvě samostatná setkání, jedno pro biskupy a druhé pro starosty, ale o jedno společné setkání biskupů a starostů. Tato možnost dialogu mezi společenstvím věřících a politickými institucemi je velmi důležitá. Je výrazem života církve, která žije ve společnosti, a nikoli mimo ni. Víme, že toto je jedno z hlavních poselství papeže Františka. Jde o vtělené křesťanství. Velmi důležitá bude také přítomnost Svatého otce. Do naší diecéze přijede již potřetí. Chápeme to jako projev uznání a vážíme si toho."

Papež František

image:Image Bratr František
Bratr František Gerhard Mester
image:Image Člověk František
Člověk František Gerhard Mester
image:Image Žijeme v době papeže Františka
Žijeme v době papeže Františka Michal Altrichter
image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.