Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Letošní maturanti se definitivně rozloučili s Arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži

Autor: Matěj Maděra Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace8. 6. 2023, 15.27
TiskTisk

Poslední společnou mší svatou v kroměřížském kostele sv. Mořice zakončili letošní maturanti v pondělí 5. června 2023 několikaleté „putování“ Ágéčkem. Děkovnou mši svatou za uplynulé roky studia a nedávné maturitní zkoušky celebroval biskup Josef Nuzík a čerstvé absolventy čtyř maturitních tříd doprovázeli také blízcí příbuzní a přátelé.

image:Image 34/source/orig/33279_24458_0_230608-ag-maturanti-0.jpg
Foto: archiv Arcibiskupského gymnázia Kroměříž

Kromě otce biskupa se mše svaté zúčastnil také školní kaplan P. Petr Káňa. Hudební doprovod při slavnostní liturgii zajistil školní pěvecký sbor AVE pod vedením pana zástupce Michaela Korbičky.

V promluvě povzbudil otec biskup přítomné absolventy v dalším směřování a vyjádřil prosbu, aby ve svých životech nezapomínali na to dobré, co během uplynulých let dokázali načerpat. Během mše svaté se konala sbírka na potřeby školního pastoračního centra.

Po mši svaté následovalo všemi očekávané předávání maturitních vysvědčení. To se po několika letech oprav opět vrátilo do slavnostních prostor Sněmovního sálu na Arcibiskupském zámku. Zcela zaplněný sál nejprve vyslechl českou státní hymnu v podání školního sboru AVE, který slavnostní akt doprovázel hudebními vstupy. Následoval projev pana ředitele Jana Košárka i otce biskupa Josefa Nuzíka. Léta strávená na škole zhodnotili za jednotlivé třídy jejich třídní učitelé a samozřejmě došlo na samotné předání maturitních vysvědčení.

Pro několik desítek studentů však náročný den neskončil. Po společné večeři v prostorách gymnázia vyrazili kolem 20. hodiny večerní na tradiční děkovnou pěší pouť na Svatý Hostýn.

Focusy

Liturgie a bohoslužby Církevní školství Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Misál na neděle a významné dny liturgického roku
Cena: 54 Kč
image:Image Hymny
Hymny
Cena: 144 Kč
image:Image Obřady žehnání - Benedikcionál
Obřady žehnání - Benedikcionál
Cena: 88 Kč
image:Image Společné prosby věřících - modrá
Společné prosby věřících - modrá
Cena: 152 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou