Maria Hilf v sobotu ožije Diecézní poutí rodin

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace3. 5. 2022, 16.23

Rodiny, jednotlivci i celé farnosti zamíří v sobotu 7. května na poutní místo Maria Hilf u Zlatých Hor, kde se koná Diecézní pouť rodin. Při společném slavení mše svaté je uprostřed ambitů poutního chrámu ve 14.00 přivítá apoštolský administrátor diecéze biskup Martin David, který věřící diecéze na pouť pozval ve velikonočním Pastýřském listu. Po bohoslužbě bude následovat bohatý program, ve kterém mohou zájemci poznávat okolí Maria Hilf, vyrobit si něco v dílničce nebo pod vedením vyškolených lesníků biskupských lesů pronikat do tajemství života lesa.

image:Image 12/source/orig/11156_7956_0_pou_rodin_1.jpg

„Na své si přijdou děti i rodiče. Připravili jsme například nový rodinný kvíz pro celou rodinu, ve kterém jsou otázky, které by mohly zvládnout i děti. Tak neváhejte a přijeďte,“ zve vedoucí fundraisingu a PR Lenka Sládková. Pouť, jejíž hlavní myšlenkou je společná modlitba za rodiny a duchovní povolání, se koná znovu po tříleté pauze způsobené pandemií a jejím hlavním organizátorem je Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy.

Život z víry Liturgie a bohoslužby

image:Image Nemocí stala se pravda
Nemocí stala se pravda Marek Vácha
image:Image Pastorální teologie včera, dnes a zítra