Ministrantská pouť v Hlučíně se vydařila. S biskupem se setkalo více než 300 kluků a holek

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace12. 10. 2022, 8.59

Více než tři stovky dětí, které se ve farnostech ostravsko-opavské diecéze zapojují do ministrantské služby, zamířily v sobotu 8. října do Hlučína. Ministrantskou pouť zahájila mše svatá s biskupem Martinem Davidem. Následoval program v kostele, místním muzeu, hřbitovní kapli, ale také v areálu vojenského opevnění v Darkovičkách.

image:Image 18/source/orig/17665_15118_0_ministrantkapouthlucin.jpg
Foto: Michaela Gavlakova, Člověk a Víra

„Akce se zúčastnilo 320 ministrantů a ministrantek. S pořadateli a kněžími nás bylo okolo čtyř set,“ uvedl kaplan pro ministranty v diecéze P. Václav Rylko. Úspěch setkání podpořilo také slunečné počasí a řada místních dobrovolníků, kteří dětem program zpestřili. „Zapojil se i vojenský historický spolek s ukázkou dobové armády,“ dodal Václav Rylko.

Účastníci se na doprovodný program rozdělili do tří skupin podle věku. Pro každou partu kluků a holek byla připravena trasa se stanovišti a katecheze. „Byla stanoviště s liturgií, sportovní, představila se ministrantská florbalová liga, jedno zastavení bylo věnováno bl. Richardu Henkesovi,“ popsal program kaplan pro ministranty.

Kluci a holky si prohlédli také místní muzeum s expozicí o Hlučínsku a stihli i výstavu poskládanou z kostek LEGA, která byla těsně před ukončením. Nejstarší ministranti ve věku 16 a víc se vypravili až do sousední obce Darkovičky na prohlídku betonových bunkrů. Katechezi na téma setkání „Mládenče, pravím ti, vstaň!“ (Lk 7,14) si pro ně připravil místecký děkan P. Daniel Vícha. Katecheze vycházející ze stejného biblického úryvku měli i skupinky ve věku do 10 let a věkové kategorii 11 až 15 let.

Diecézní pouť ministrantů, na niž přijeli účastníci z osmi z jedenácti děkanátů a zastoupení mělo 47 farností, podpořila místní farnost i vedení města. „Jsem rád, že se do přípravy vedle ministrantské rady zapojili místní pořadatelé včetně pana faráře, děkana, starosty města, hlučínské scholy, animátoři z Kravař a další. Bez nich by se to nedalo realizovat,“ děkuje otec Václav, který byl do služby kaplana pro ministranty jmenován k 5. 9. 2022.

Liturgie a bohoslužby Mladí v církvi

image:Image Na Boží cestu
Na Boží cestu Jean Druel
image:Image Poselství hor