Na starovodskou pouť ke sv. Anně zavítá pomocný biskup olomoucký Mons. Antonín Basler

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace18. 7. 2022, 11.30

Ve dnech 22.–24. července se ve Staré Vodě u Libavé uskuteční pouť ke sv. Anně. Dvoudenní program nabídne bohoslužby, přednášky, aktivity pro děti i procesí ke Královské studánce s žehnáním vody. V sobotu 23. července bude mši sv. sloužit pomocný biskup olomoucký Mons. Antonín Basler.

image:Image 15/source/orig/14371_11239_0_image.jpg

Program pouti:

Pátek 22. července 2022

• 19:00 večerní mše svatá pro poutníky

Sobota 23. července 2022​

• 10:00 mše svatá - hlavní celebrant biskup Mons. Antonín Basler, po bohoslužbě bude svátostné požehnání.
  • 11:00 procesí ke Královské studánce a žehnání vody.
  • 11:45 Královská studánka (stanoviště č. 5): Všichni jsme bratři. O některých tématech encykliky Fratelli tutti - přednáší P. ThLic. Petr Smolek
  • 12:00 aktivity pro děti (stanoviště č. 1): Milé děti, poutní místo Stará Voda se letos těší i na vás. Budou pro vás připravena stanoviště se zábavným programem.
  • 13:00 v kostele (stanoviště č. 2): P. Alois Šebela – kněz mnoha funkcí a rolí, čestný kanovník a mučedník z Osvětimi - přednáší P. Th.D. Jan Larisch.
  • 14:00 v kostele (stanoviště č. 2): o poutním místu, přednáší p. Jana Krejčová.

Neděle 24. července 2022

• 15:00 mše svatá - hlavní celebrant o. Vladimír Ziffer, po bohoslužbě bude možnost jít s procesím ke studánce a žehnání vody.
  • 17:00 benefiční koncert

Na farních stránkách farnosti Moravský Beroun se píše: „Smyslem poutě je posílení vztahu mezi lidmi v rodině a také předávání víry v rodinách. Neblahé události odsunu sudetských Němců a vznik vojenského prostoru totiž násilně přerušil poklidný život zdejších obyvatel. Přesto však se zde mnoho rodáků a jejich potomků stále vrací. Inspirací pro nás může být právě svatá Anna, která byla maminkou Panny Marie.

Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Společné prosby věřících - modrá