Lupa
Obsah Obsah
Portál

Na Velehradě se lidé sejdou k modlitbě za synodu

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace26. 5. 2023, 9.37
TiskTisk

O svátku Navštívení Panny Marie, který připadá na 31. květen 2023, se podle pokynů sekretariátu Synody biskupů v každé diecézi uskuteční modlitba za synodu. V olomoucké arcidiecézi se jejím dějištěm stane Velehrad a bohoslužbu zde povede biskup Josef Nuzík.

image:Image 31/source/orig/30898_24077_0_230507-sramek-velehrad-01.jpg
Foto: František Ingr, ČaV

Setkání v poutní bazilice zahájí v 17.15 modlitba růžence, jehož každý desátek uvede úryvek z textu „Naše Paní na cestě. Theotokos Hodegetria“. Mše svatá začíná v 18.00 a po ní se pak přítomní pomodlí modlitbu „Ó Matko naše, Panno Maria“.

Focusy

Synoda o synodalitě Liturgie a bohoslužby Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Bůh na ulici
Bůh na ulici Ole Martin Holte
Cena: 89 Kč
image:Image Požehnání pro duši
Požehnání pro duši Bruno Ferrero
Cena: 143 Kč
image:Image Síla přímluvné modlitby
Síla přímluvné modlitby Kateřina Lachmanová
Cena: 179 Kč
image:Image Šimon Petr
Šimon Petr Mauro Giuseppe Lepori
Cena: 105 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou