Nový biskup pro ukrajinský Kyjev

Autor: Eva Svobodová Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace4. 11. 2022, 10.45

Ukrajinská řeckokatolická církev má novou posilu. Coby pomocného biskupa kyjevské arcidiecéze včera papež jmenoval 41letého Andrije Khimjaka, čímž potvrdil výsledek volby tamní biskupské synody. Současný kyjevský arcibiskup Svjatoslav Ševčuk tak získá podporu při své práci ve válečné zóně.

image:Image 19/source/orig/18793_kyjev.jpg
Foto: Pixabay

Andrij Khimjak pochází ze západoukrajinského Lvova. V roce 2012 byl vysvěcen na jáhna a kněze. V letech 2009-2021 byl asistentem sekretáře synody biskupů Ukrajinské řeckokatolické církve a od loňského roku 2021 byl sám jejím sekretářem.

Ukrajinská řeckokatolická církev patří pod jurisdikci římskokatolické církve, ale řídí se byzantským bohoslužebným ritem podobně jako pravoslaví. Hlásí se k ní 6-10 % Ukrajinců, nejvíce na západě země.

Zdroj: Kathpress

Pastorace Biskupové

image:Image Křest
Křest Pavel Ambros
image:Image Kdo stvořil Stvořitele?
Kdo stvořil Stvořitele? Pavel Kuneš
image:Image Základní pravdy křesťanské víry a morálky
Základní pravdy křesťanské víry a morálky
image:Image Eucharistie - smlouva nová a věčná