Pouť ke sv. Valentinu

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace12. 1. 2023, 10.27

Tradiční Pouť ke sv. Valentinu se uskuteční v sobotu 11. února 2023 v Praze na Vyšehradě. Dopolední program pro snoubence je výjimečný, je potřeba se přihlásit.

image:Image 23/source/orig/22154_19683_0_valentin-2023.jpg

O Valentinské tradici na Vyšehradě se víc dočtete v článku na stránkách Centra pro rodinu. Program valentinské pouti má tradičně dvě části:

1. VALENTINSKÉ ZASTAVENÍ

Pouť ke sv. Valentinu je od roku 2009 spojená s duchovní obnovou pro snoubence i všechny, kdo uvažují o manželství a chtějí navzájem i před Bohem prohloubit svůj vztah. Koná se v krásných prostorách Vyšehradské kolegiátní kapituly (K rotundě 100/10, Praha 2 ) od 10.00 do 14.30.

Kapacita prostoru Vyšehradské kapituly je omezená. Je potřeba se předem přihlásit, zde najdete elektronický formulář.

2. POUTNÍ MŠE V BAZILICE SV. PETRA A PAVLA NA VYŠEHRADĚ

• 15.30 Celebruje P. Ing. Mgr. Michal Němeček, děkan Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla. Při poutní mši budou již tradičně vystaveny ostatky sv. Valentina.

Děkovat za dar lásky a prosit o prohloubení lásky v rodinách přijďte i vy, kterým leží na srdci budoucí život vašich dětí a vnoučat.

Plakátek ke stažení ZDE.

Liturgie a bohoslužby Maria a svatí

image:Image Sbírka mší o Panně Marii + Mariánský lekcionář
Sbírka mší o Panně Marii + Mariánský lekcionář