Při mši svaté si Sestry Dobrého Pastýře připomínaly 25. výročí založení azylového domu sv. Eufrasie v Ludgeřovicích.

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace11. 10. 2022, 15.44

Z celého světa se sjely Sestry Dobrého Pastýře, aby 5. října poděkovaly za 25 let činnosti Azylového Domu sv. Eufrasie v Ludgeřovicích, ve kterém sestry pomáhají osamělým matkám s dětmi. Slavnostní mši svatou slavil v kostele sv. Mikuláše biskup Martin David.

image:Image 18/source/orig/17654_15116_0_sestry_dobrho20paste2011.jpg
Zdeněk Poruba a Jarmila Fussová / Člověk a Víra

Služby Dobrého Pastýře vznikly v únoru 1997 jako církevní nezisková organizace v rámci Římskokatolické církve v ostravsko-opavské diecézi. V říjnu téhož roku otevřely Dům sv. Eufrasie, ve kterém poskytuje sociální služby matkám s nezaopatřenými dětmi a těhotným ženám v akutní nepříznivé bytové a sociální situaci. Ženy zde získávají a rozvíjí své schopnosti a praktické dovednosti, aby uměly vést domácnost a byly schopné zajistit fungování své rodiny. Dostane se jim zde pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů rodičů a dětí, vytváření pracovních návyků a dovedností, pomoc při hledání následného bydlení.

Součástí domu je zahrada, která slouží ke hrám a odpočinku a je vhodná také pro pěstování zeleniny a ovoce.

Organizaci provozuje mezinárodní Kongregace Naše Paní Milosrdenství Dobrého Pastýře (Sestry Dobrého Pastýře) - provincie rakousko-švýcarsko-česká. Sester Dobrého Pastýře je přibližně 4 000 ve více než 70 zemích světa. Na území České republiky slouží sestry již od roku 1992. Kongregace Naše Paní Milosrdenství Dobrého Pastýře má jako nevládní organizace zvláštní poradní status u OSN Hospodářské a sociální rady (ECOSOC).

Fotogalerie: Zdeněk Poruba a Jarmila Fussová / Člověk a Víra

Celá fotogalerie zde

Liturgie a bohoslužby Řeholní život Biskupové

image:Image Evangelizace s odvahou a citem