Přímé přenosy bohoslužeb od 25. března do 1. dubna 2024

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace25. 3. 2024, 8.37

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.

image:Image 54/source/orig/53428_35021_0_prime-prenosy-foto-pavel-langer.jpg

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Televize Noe nabízí mše svaté od pondělí do středy vždy ve 12.05, uskuteční se v kapli ostravského studia Telepace. Na Zelený čtvrtek stanice v 9.30 nabídne přímý přenos mše svaté se svěcením olejů, kterou bude ve Vatikánu celebrovat papež František, a večer od 18.00 pak mši svatou na památku večeře Páně ze zlínského kostela sv. Filipa a Jakuba. Velkopáteční obřady Noe odvysílá z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě-Třebovicích, začínají v 15.00. Na Bílou sobotu bude stanice od 21.00 přenášet vigilii z kostela sv. Václava v Dolních Bojanovicích a v neděli pak nabídne mši svatou od 10.30 z kostela sv. Jana Křtitele v Dolní Lutyni, v poledne odvysílá také přenos velikonočního požehnání papeže Františka „městu a světu“. Na Velikonoční pondělí potom Noe odvysílá bohoslužbu od 12.15 z kaple Telepace.

Radio Proglas vysílá bohoslužby v pondělí a úterý od 18.00: v pondělí bohoslužbu slova s jáhnem Janem Špilarem a následující den mši svatou z redakční kaple Svatého Ducha. Bohoslužba na Zelený čtvrtek bude od 18.00 přenášena z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ze stejného místa Proglas odvysílá také velkopáteční obřady v 15.00. Velikonoční vigilie na Bílou sobotu začíná ve 20.30 v brněnském kostele sv. Augustina, mše svatá na velikonoční neděli v 9.00 a přenášena bude z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou a v pondělí velikonoční pak bohoslužba v litoměřickém kostele Všech svatých začíná rovněž v 9.00.

Česká televize odvysílá v neděli na ČT2 od 10.30 mši svatou z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla. Před polednem pak nabídne i přenos velikonočního požehnání papeže Františka Urbi et Orbi.

Televize Noe

pondělí 25. 3., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 26. 3., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 27. 3., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

Zelený čtvrtek 28. 3.
9.30: mše svatá se svěcením olejů z Vatikánu
18.00: mše svatá na památku večeře Páně z kostela sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

Velký pátek 29. 3., 15.00: památka Umučení Páně z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě-Třebovicích

Bílá sobota 30. 3., 21.00: velikonoční vigilie z kostela sv. Václava v Dolních Bojanovicích

Velikonoční neděle 31. 3.
10.30: mše svatá z kostela sv. Jana Křtitele v Dolní Lutyni
12.00: Urbi et Orbi – přímý přenos velikonočního požehnání papeže Františka

Velikonoční pondělí 1. 4., 12.15: mše svatá z kaple Telepace

Radio Proglas

pondělí 25. 3., 18.00: bohoslužba slova s jáhnem Janem Špilarem

úterý 26. 3., 18.00: mše svatá z kaple Svatého Ducha v Radiu Proglas

Zelený čtvrtek 28. 3., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách

Velký pátek 29. 3., 15.00: památka Umučení Páně z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách

Bílá sobota 30. 3., 20.30: velikonoční vigilie z kostela sv. Augustina v Brně

Velikonoční neděle 31. 3., 9.00: mše svatá z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou

Velikonoční pondělí 1. 4., 9.00: mše svatá z kostela Všech svatých v Litoměřicích

Česká televize

Velikonoční neděle 31. 3.
10.30, ČT 2: mše svatá katedrály svatých Petra a Pavla v Brně
11.55, ČT2: Urbi et Orbi – přímý přenos velikonočního požehnání papeže Františka

Liturgie a bohoslužby Média

image:Image Sbírka mší o Panně Marii + Mariánský lekcionář