Přímé přenosy bohoslužeb od 31. července do 6. srpna 2023

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace31. 7. 2023, 10.03

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v České televizi, Televizi Noe a Radiu Proglas.

image:Image 38/source/orig/37948_25779_0_prime-prenosy-foto-pavel-langer.jpg

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v neděli od 10.00 závěrečnou mši svatou ze Světových dní mládeže (SDM) v Lisabonu, kterou zde bude celebrovat papež František. Tutéž bohoslužbu odvysílá také TV Noe, ta přitom od středy do pátku vždy ve 12.15 bude vysílat také mše svaté z Českého národního centra SDM. A stejnou nabídku čtyř bohoslužeb ze SDM představuje v programu také Radio Proglas. Vedle toho stanice vysílá bohoslužby v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 18.00: v pondělí bohoslužbu slova s jáhnem Janem Špilarem a další dny mše svaté z brněnského kostela sv. Augustina a pražského kostela Panny Marie Sněžné. Modlitbu růžence Proglas nabízí v pondělí od 17.10, ve středu a čtvrtek od 18.00, v sobotu od 18.10 a v neděli od 18.25. V pátek se v 15.10 můžete připojit k modlitbě křížové cesty a průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Česká televize

neděle 6. 8., 10.00, ČT2: závěrečná mše svatá ze SDM

Televize Noe

středa 2. 8., 12.15: mše svatá z Českého národního centra SDM

čtvrtek 3. 8., 12.15: mše svatá z Českého národního centra SDM

pátek 4. 8., 12.15: mše svatá z Českého národního centra SDM

neděle 6. 8., 10.00: závěrečná mše svatá ze SDM

Radio Proglas

pondělí 31. 7., 18.00: bohoslužba slova s jáhnem Janem Špilarem

úterý 1. 8., 18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

středa 2. 8., 12.15: mše svatá z Českého národního centra SDM

čtvrtek 3. 8., 12.15: mše svatá z Českého národního centra SDM
18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 4. 8., 12.15: mše svatá z Českého národního centra SDM
18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

neděle 6. 8., 10.00: závěrečná mše svatá ze SDM

Život z víry Liturgie a bohoslužby Média

image:Image Spánkový manuál s ilustracemi Jana Heraleckého
Spánkový manuál s ilustracemi Jana Heraleckého Max Kašparů
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Šikmý kostel - třetí díl
Šikmý kostel - třetí díl Karin Lednická
image:Image Vše, co potřebuji znát k prvnímu svatému přijímání