Putujme do Frýdku modlit se za budoucnost synodálního procesu

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Videa a podcasty,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace25. 5. 2023, 11.43

Biskup Martin David ve videu zve věřící ke společné mši svaté za budoucnost synodálního procesu. „Chceme prosit, aby Maria tento proces doprovázela svou přímluvou,“ říká biskup ve videu. Mše svatá se uskuteční ve středu 31. května v 18 hodin ve frýdecké bazilice. Následovat bude diskuze s biskupem.

.

Rok od podpisu diecézní synodální syntézy je na obzoru další fáze celosvětového synodálního procesu, ke kterému církev pozval papež František. Blíží se zasedání biskupské synody ve Vatikánu, při kterém se sejdou zástupci všech biskupských konferencí. Poprvé na ní budou mít hlasovací právo také laici. Shromáždění, které ponese „radosti a smutky“ dnešní doby se uskuteční v říjnu a papež František nás zve, abychom ho doprovodili svou modlitbou. Ve všech diecézích světa se má ve středu 31. května uskutečnit poutní mše svatá na některém mariánském poutním místě.

„Maria se vydala na cestu a spěchala. Tato slova z Lukášova evangelia uslyšíme v liturgii svátku Navštívení Panny Marie. Právě v tento den bych vás chtěl bratři a sestry pozvat na mši svatou do frýdecké baziliky. Bude to mše svatá, při které se chceme modlit za synodální proces církve,“ říká biskup Martin David ve zvacím videu k tomuto svátku.

Mše svatá začne ve frýdecké bazilice Navštívení Panny Marie 31. května v 18 hodin. Po mši svaté a mariánské modlitbě s prosbou o přímluvu Matky Boží za synodální proces se uskuteční diskuze s biskupem Martinem. Její podobu budou moct ovlivnit svými otázkami všichni přítomní.

Synoda 2021–2024 Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Tělo pro smrt a pro slávu
Tělo pro smrt a pro slávu Olivier Clément
image:Image Rozhoduj se jako jezuita