Lupa
Obsah
Portál
Reklama

V předvečer svatováclavské pouti projde Prahou průvod s Palladiem za požehnání a pokoj

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace19. 9. 2023, 16.20
TiskTisk

U příležitosti svátku sv. Václava, hlavního patrona České země, Dne české státnosti, pořádá Hnutí duchovní obnovy národa ve spolupráci s Kolegiátní kapitulou sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi a Arcibiskupstvím pražským „Svatováclavské putování Prahou s Palladiem Země české.“ Uskuteční se v Praze 27. září 2023 se záměrem, aby se touto poutí a uctěním hlavního patrona sv. Václava a světců a mučedníků rozšířila oslava na posvátná místa města Prahy.

image:Image 42/source/orig/41377_27154_0_vaclav.jpg

„Procesí a žehnání Palladiem se zastaveními v chrámech a na společensky významných místech je upraveno tak, aby na významných místech spojených s českou státností v místech státních institucí byly pronášeny modlitby a požehnání představitelům státu na všech stupních: Pražský hrad – prezidentu ČR, Parlament ČR na Malé Straně – poslancům, magistrát – zastupitelům města Prahy a Václavské nám. u sochy sv. Václava – českému národu,“ říká iniciátor akce P. Jiří Koníček, předseda Hnutí duchovní obnovy národa.

Svatováclavské putování bude zahájeno ve středu 27. září ve 13:00 mší svatou ve svatojiřské bazilice u hrobu sv. Ludmily na Pražském hradě a potom vyjde procesí do kostela Všech svatých ke hrobu sv. Prokopa. Poté procesí pokračuje do svatovítské katedrály se zastavením u Zlaté brány, kde bude modlitba za prezidenta, pak průvod prochází katedrálou se zastavením u hrobu světců a panovníků do svatováclavské kaple. Ve svatováclavské kapli se koná modlitba a předání Palladia Země české. Procesí pokračuje do kostela Panny Marie Vítězné na Malé Straně k pobožnosti a uctění Pražského Jezulátka a poté po Karlově mostě se zastavením u sv. Jana Nepomuckého do kostela sv. Františka, kláštera rytířského řádu křížovníků k pobožnosti a uctění sv. Anežky. Trasa pokračuje do kaple Staroměstské radnice k modlitbám za magistrát a po zastavení u obnoveného mariánského sloupu do kostela Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí k modlitbě a uctění Panny Marie Rynecké – Palladia města Prahy. Pak pokračuje k soše sv. Václava na Václavské náměstí, kde bude zakončeno modlitbou za národ a požehnáním českému národu Palladiem země České.

Putováním a modlitbami na posvátných církevních a společensky významných místech je vyjádřena starost a zodpovědnost věřících za uchování duchovních tradic a rozvíjení křesťanských hodnot, na kterých byla budována česká státnost a které jsou předpokladem k pokojnému soužití a spolupráci všech občanů bez rozdílu vyznání a přesvědčení k vytváření společného dobra, k rozvoji vlasti a národa.

Plakát s podrobným rozpisem průvodu lze najít zde.

Focusy

Národní poutě

Mohlo by vás zajímat

image:Image Ohrožené památky
Ohrožené památky Michal Valenčík
Cena: 355 Kč
image:Image Bůh a armáda
Bůh a armáda Jiří Ignác Laňka, Martin Vaňourek
Cena: 1161 Kč
image:Image Proč je i dnes dobré mít papeže
Proč je i dnes dobré mít papeže Les Miller
Cena: 76 Kč
image:Image Dostal jsem slovo
Dostal jsem slovo Petr Šabaka
Cena: 215 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou