Vědec vytvořil vysoce realistickou reprodukci tváře Panny Marie

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 1. 2024, 12.27

Brazilský vědec Átila Soares da Costa Filho zreprodukoval Mariinu tvář na základě Turínského plátna, přičemž vycházel z podoby, kterou by Ježíš mohl mít se svou matkou, a zohlednil etnický kontext tehdejších žen. První výsledek své práce zveřejnil v roce 2021, o téměř tři roky později se k rekonstrukci vrátil s pomocí programu pro tvorbu hyperrealistických obrázků.

image:Image 50/source/orig/49527_reconstruccion-maria-adulta-01-2048x1134.jpg
Zenit

Nový portrét, který byl veřejnosti představen na začátku letošního roku, je úspěchem pečlivé výzkumné práce Átily Soares da Costa Filho. Soares je brazilský absolvent průmyslového designu, který má na svém kontě rekonstrukce tváří sv. Františka a sv. Kláry z Assisi. V současné době je reprodukce umístěna na studijním oddělení poutního místa ve Fátimě v Portugalsku. Podoba nových obrázků dokládá a umožňuje lépe si představit, že Marie byla krásná žena.

Zdroj: Zenit

Maria a svatí Církev a společnost

image:Image Cyril a Metoděj
Cyril a Metoděj Oldřich Selucký