Virtuální vstup do postní doby v českobudějovické diecézi

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace12. 2. 2024, 15.47

Kněží a jáhni českobudějovické diecéze připravili každodenní rozjímání pro adventní, vánoční, postní a velikonoční dobu pod názvem Čas ztišení jako dar farníkům v reakci na Rok modlitby 2024, vyhlášený papežem Františkem. Apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo zahájil tento projekt prvním rozjímáním. Od Popeleční středy duchovní diecéze nadále provedou postní a velikonoční dobou.

image:Image 52/source/orig/51070_cas-ztiseni-cropped.jpeg

Rozjímání k Roku modlitby se hned nabízí několika způsoby. Jsou to opravdu krásná rozjímání, kterými jejich autoři chtějí povzbudit nejen diecézany, ale všechny lidi dobré vůle. „Využili jsme populární aplikaci Farnost do kapsy, kde si stačí přidat Pastorační středisko a označit notifikaci a Rok modlitby. Po té dostanete od Popeleční středy každé ráno v sedm hodin jedno rozjímání,“ vysvětluje koordinátorka projektu Mgr. Iva Hojková a dodává: „Abyste si zároveň mohli přečíst i evangelium na ten den, můžete využít odkazu v uvedené souřadnici.“

Kromě toho nabízí Pastorační středisko tato rozjímání ještě prostřednictvím svého Spotify kanálu Pastorační středisko a svého YouTube Prolidi online kanálu, kde jsou texty namluvené v podobě videa. Na svém Facebook kanálu Boží den se pak objevují v podobě 90 vteřinových reels. „Už delší dobu intenzivně využíváme nejrůznější virtuální kanály a sociální sítě, abychom šířili evangelium v tomto světě,“ říká otec Tomas van Zavrel, ředitel Pastoračního střediska, a pokračuje: „Snažíme se jít i v tomto směru s dobou a velice to také zefektivňuje práci našeho 7členého pastoračního týmu.“ Tištěnou podobu řada kněží nabídla svým farníkům na vlastní náklady, jako dar k příležitosti Roku modlitby. „Ohlasy na adventní a vánoční rozjímání byly nadšené. Lidé kvitovali, že se alespoň takto setkají s duchovními napříč celou diecézi,“ prozrazuje Mgr. Iva Hojková. „Tento projekt je skutečnou symfonií modlitby a odhaluje bohatou rozmanitost našich duchovních a přivádí věřící k modlitbě za známé i neznámé duchovní.“

Půst a Velikonoce Život z víry Pastorace

image:Image Hlásej slovo (cyklus B)
Hlásej slovo (cyklus B) Enzo Bianchi
image:Image A zdálo se mu ....