17. svatohubertská mše svatá na Bílé bude v sobotu 29. října

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace11. 10. 2022, 8.58

Myslivci, lovci, lesníci, přátele lesa, Beskyd a jeleního guláše si musí o týden přepsat v kalendáři termín tradiční Svatohubertské mše svaté v obci Bílá. Letos bude bohoslužba u loveckého zámečku celebrována biskupem Martinem Davidem až v sobotu 29. října. Program začíná v 14.00 hodin u dřevěného kostela sv. Bedřicha.

image:Image 18/source/orig/17577_14965_0_hubert2019.jpg
Foto: Jan Kalenský/Člověk a víra

Od kostela se vydá průvod s jezdci na koních, kočáry a myslivci z řad pracovníků Biskupských lesů k zámečku knížete Fürstenberga. Zde následuje obřad pasování lovce Svatohubertského jelena a mše svatá. Po mši svaté jsou účastníci akce zváni na jelení guláš do místní restaurace.

Další podrobnosti k akci budou zveřejněny na stránkách obce Bílá.

Liturgie a bohoslužby

image:Image Kancionál modrý