Papež Benedikt XVI. jmenoval nové monsignory

V sobotu 21.6.2008 v 10.00 hodin bude v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha čtyřem kněžím pražské arcidiecéze předán dekret, který je bude opravňovat k užívání titulu Monsignore. Těmito kněžími jsou Tomáš Halík, Jiří Skoblík, Bohumil Kolář a Miroslav Vágner. Ve zprávě je k dispozici více informací o činnostech každého z oceněných.
Publikováno: 20. 6. 2008 19:20

Praha: Svatý otec Benedikt XVI. významným způsobem ocenil čtyři kněze Arcidiecéze pražské. Jsou to tito kněží:

P. Miroslav Vágner

farář farnosti u katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha

P. ThLic. Bohumil Kolář

kanovník Metropolitní kapituly u sv. Víta

P. Doc. ThDr. Jiří Skoblík

kanovník Metropolitní kapituly u sv. Víta

Prof. PhDr. Tomáš Halík

rektor univerzitního kostela Nejsvětějšího Salvátora

Všichni čtyři jmenovaní obdrželi na žádost kardinála Miloslava Vlka, arcibiskupa pražského, prostřednictvím apoštolského nuncia Mons. Diego Causera jmenování papežským prelátem Jeho Svatosti. Tento titul opravňuje dotyčného k připojení zkratky Mons. nebo slova prelát před jménem.

Svatý otec tímto způsobem vyjádřil ocenění lidských, kněžských a akademických kvalit, rovněž i zásluh dotyčných kněží. Slavnostní předání jmenovacích dekretů proběhne na závěr slavnosti kněžského svěcení v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v sobotu 21.6. v 10.00 hodin.

Bližší informace o kněžích s nově uděleným titulem Mons. včetně životopisných údajů a stručného zdůvodnění ocenění najdete v přílohách.

 

Zdroj: www.apha.cz  

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019