Biskup Martin se ujme úřadu diecézního biskupa 31. srpna

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace14. 7. 2023, 7.24

Biskup Martin David zve celou ostravsko-opavskou diecézi ke společnému slavení mše svaté spojené s jeho uvedením do úřadu diecézního biskupa. Uskuteční se v poslední srpnový den a už o den dříve ji předznamená modlitební večer.

image:Image 38/source/orig/37211_25376_0_r_polach.jpg
Foto: Roman Polách, Člověk a Víra

Papež František jmenoval Mons. Martina Davida ostravsko-opavským biskupem v úterý 4. července. Nový diecézní biskup se ale úřadu ujímá až při slavnostní liturgii v místní katedrále. Ta se uskuteční ve čtvrtek 31. srpna v ostravské katedrále Božského Spasitele při mši svaté, která začne v 16.00. Biskupa Martina do úřadu uvede apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo za účasti dalších biskupů i kněží a věřících diecéze. „Srdečně vás zvu, udělejte si čas a připojte se spolu se mnou k modlitbě za naši diecézi,“ vzkazuje biskup Martin. Událost vychází přesně 27 let ode dne, kdy se úřadu diecézního biskupa ujal Mons. František Václav Lobkowicz.

Den před samotnou slavností zve biskup Martin také k Modlitebnímu večeru za diecézi, který se bude konat ve středu 30. srpna v ostravském kostele sv. Václava od 19.00.

Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Joseph Görres (1776–1848)
Joseph Görres (1776–1848) Johann Baptist Heinrich
image:Image Rabanus Maurus – učitel Německa