banner sekce
Sekce

Školství

Zahradní slavnost v Církevní mateřské škole STUDÁNKA

Církevní mateřská škola Studánka již funguje dvacet let. Přijďte s námi oslavit dvacáté výročí založení školky na ZAHRADNÍ SLAVNOST v neděli 10. června 2012. Slavnost pořádá CMŠ Studánka a OS Studánka ve spolupráci s lhoteckou farností. Slavnost začíná v 10:00 h mší svatou v kostele Panny Marie - Královny míru v Praze 4 - Lhotce. Po mši svaté se přesuneme do areálu školky.
Publikováno: 22. 5. 2012 2:00
Zveme vás společně si posedět, dát si něco dobrého k jídlu (za příznivé ceny), poslechnout si živou hudbu a podívat se, jak se naše MŠ za těch 20 let změnila. Hlavně bychom chtěli povzbudit všechny bývalé děti, které k nám chodily, aby přišly a strávily s námi příjemné odpoledne. 20 let existence mateřské školy Studánka představí návštěvníkům prezentační nástěnky a panely rozmístěné ve vnitřních i venkovních prostorách. Pro zájemce budou prohlídky vnitřních prostor školky (na cca. 15min), vždy v půl, první prohlídka bude v 11.30 - sraz u hlavního vchodu do školky. Celou slavností nás bude provázet živá hudba - skupina REPETE. Pro děti je zajištěn skákací hrad, mohou využít herní prvky na zahradě školky. Připraven bude též stánek s upomínkovými předměty. PROGRAM SLAVNOSTI: 11:00 Otevření areálu školky 12:00 Oficiální zahájení, přivítání hostů, pozvání oficiálních hostů k prohlídce školky ve 12:30 13:00 Vystoupení současných dětí, rodičů a pedagogů MŠ. 13:25 vystoupení profesionálního divadla LUDVÍK Od 14:15 bude možné navštívit s dětmi stanoviště se sportovními a kulturními aktivitami. 15:15 Vystoupení zpěvačky ZORY JANDOVÉ Věříme, že Zahradní slavnost v CMŠ Studánka bude pro Vás příjemně stráveným časem a příležitostí seznámit se s našimi dosavadními úspěchy ve vytváření zajímavé alternativy předškolního vzdělávání.

Soubory ke stažení

velikost KB

Další aktuality

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
08.06.2021

Mazance do Motola

Zaměstnanci Církevní mateřské školy Srdíčko se v době uzavření mateřské školy věnovali nejen distančnímu vzdělávání a podpoře dětí a rodičů, kteří museli zůstat doma. V rámci doby postní také finančně přispěli na materiál a společně upekli 340 mazanců, které ve středu 31. 3. 2021 předali COVID jednotce ARO ve Fakultní nemocnici Motol a v Očkovacím centru Nemocnice na Homolce.
05.04.2021

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.
30.03.2021

Požehnané Velikonoce 2021

Požehnané prožití Velikonoc 2021, mnoho radosti z vítězství Ježíše Krista, mnoho pokoje, jistoty a naděje do dalších dnů za Sekci církevního školství ČBK přejí Mons. Tomáš Holub Mgr. Martin Čech Mgr. Marta Vacušková
30.03.2021

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
17.03.2021