banner sekce
Sekce

Školství

Zahradní slavnost v Církevní mateřské škole STUDÁNKA

Církevní mateřská škola Studánka již funguje dvacet let. Přijďte s námi oslavit dvacáté výročí založení školky na ZAHRADNÍ SLAVNOST v neděli 10. června 2012. Slavnost pořádá CMŠ Studánka a OS Studánka ve spolupráci s lhoteckou farností. Slavnost začíná v 10:00 h mší svatou v kostele Panny Marie - Královny míru v Praze 4 - Lhotce. Po mši svaté se přesuneme do areálu školky.
Publikováno: 22. 5. 2012 4:00
Zveme vás společně si posedět, dát si něco dobrého k jídlu (za příznivé ceny), poslechnout si živou hudbu a podívat se, jak se naše MŠ za těch 20 let změnila. Hlavně bychom chtěli povzbudit všechny bývalé děti, které k nám chodily, aby přišly a strávily s námi příjemné odpoledne. 20 let existence mateřské školy Studánka představí návštěvníkům prezentační nástěnky a panely rozmístěné ve vnitřních i venkovních prostorách. Pro zájemce budou prohlídky vnitřních prostor školky (na cca. 15min), vždy v půl, první prohlídka bude v 11.30 - sraz u hlavního vchodu do školky. Celou slavností nás bude provázet živá hudba - skupina REPETE. Pro děti je zajištěn skákací hrad, mohou využít herní prvky na zahradě školky. Připraven bude též stánek s upomínkovými předměty. PROGRAM SLAVNOSTI: 11:00 Otevření areálu školky 12:00 Oficiální zahájení, přivítání hostů, pozvání oficiálních hostů k prohlídce školky ve 12:30 13:00 Vystoupení současných dětí, rodičů a pedagogů MŠ. 13:25 vystoupení profesionálního divadla LUDVÍK Od 14:15 bude možné navštívit s dětmi stanoviště se sportovními a kulturními aktivitami. 15:15 Vystoupení zpěvačky ZORY JANDOVÉ Věříme, že Zahradní slavnost v CMŠ Studánka bude pro Vás příjemně stráveným časem a příležitostí seznámit se s našimi dosavadními úspěchy ve vytváření zajímavé alternativy předškolního vzdělávání.

Soubory ke stažení

velikost KB

Další aktuality

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
10.07.2020

Bratrská škola hledá učitele 1. stupně

Bratrská církevní škola v Praze - Holešovicích hledá od září nové učitele/učitelky prvního stupně. Více informací o škole naleznete níže:
25.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Ještě dobrovolníci z oderské školy

V době koronavirové krize se do dobrovolnické činnosti zapojily všechny studentky 3. ročníku oboru Ošetřovatel Střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy sv. Anežky České, přímo do nemocnice v Odrách jich pak nastoupilo 70% a jejich síly podpořil také jeden student 2. ročníku. Všem těmto studentům patří velké poděkování, za jejich ochotu a odvahu nastoupit v první linii, za schopnost méně myslet na sebe a více na druhé. Za to, že uprostřed mnoha aktuálních nejistot byli pro mnohé zdrojem naděje i vzorem odvahy a příkladem nezištné pomoci, protože jejich pomoc po celou dobu byla v rámci dobrovolnictví. Věřím, že i pro studenty to byla cenná zkušenost, určitě prožili i spoustu nelehkých chvil, ale určitě se utvrdili v tom, že jejich budoucí povolání je krásné a potřebné a má hlubší smysl. Studentky 3. ročníku v červnu čekají závěrečné zkoušky – státní písemné zkoušky a dále i zkoušky praktické a ústní. Přejeme jim, aby se u těchto zkoušek zhodnotila veškerá jejich dosavadní práce ve škole i v nemocnici, aby je složily úspěšně a mohly prožít radost, kterou samy v hojné míře umí rozdávat druhým. Rádi přikládáme, se svolením autorů, poděkování z Městské nemocnice v Odrách.
01.06.2020