banner sekce
Sekce

Školství

10. CELOSTÁTNÍ MISIJNÍ POUŤ A 7. MISIJNÍ DEN DĚTÍ

V sobotu, dne 26. května 2012, se sešlo v Kroměříži kolem 350 účastníků na 10. celostátní Misijní pouti a 7. Misijním dnu dětí s mottem „Podej mi ruku, pomůžu Ti.“ Program připravila Církevní základní škola v Kroměříži ve spolupráci s oběma místními farnostmi.
Publikováno: 30. 5. 2012 4:00
Celodenní program byl zahájen slavením mše sv. v kostele Panny Marie v 10.00. Hlavním celebrantem byl Mons. Josef Nuzík, generální vikář olomoucké arcidiecéze, který v promluvě připomněl výročí 100 let působení Misijních děl u nás a členské aktivity Papežských misijních děl, do kterých se příznivci misií mohou v současné době zapojit. Na konci bohoslužby byly přijaté tři děti za nové členy Misijního klubka, které své odhodlání pomáhat misiím stvrdily modlitbou. Po polední přestávce na farní zahradě, kde probíhalo příjemné občerstvení a misijní jarmark, se účastníci sešli ke krátké a poutavé prezentaci o Arménii od studentky VOŠ Caritas. Poté už začalo putování po kontinentech, kde mohly děti v široké škále nejrůznějších her a soutěží vyzkoušet své dovednosti. Nechyběly africké bubny a tanec, poznávání amazonské fauny a rýžování zlata, australský bumerang a klokaní skákání, indické koření a bangladéšská rýže; návštěva Louvru a přechod přes Alpy… Po představení krásných scének: ze života sv. Anežky a jak mohou děti pomáhat, které účastníci shlédli v kostele Panny Marie, byl tento pěkný a slunný den zakončen rozesláním misionářů při zpěvu misijní hymny „Pošli mě půjdu já“. Na Misijní pouť přijeli národní ředitelé Papežských misijních děl za Českou a Slovenskou republiku: P. Jiří Šlégr a P. Viktor Jakubov a diecézní ředitelé PMD za olomouckou, ostravsko-opavskou, královéhradeckou a českobudějovickou diecézi.

Soubory ke stažení

velikost KB
velikost KB
velikost KB

Další aktuality

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
10.07.2020

Bratrská škola hledá učitele 1. stupně

Bratrská církevní škola v Praze - Holešovicích hledá od září nové učitele/učitelky prvního stupně. Více informací o škole naleznete níže:
25.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Ještě dobrovolníci z oderské školy

V době koronavirové krize se do dobrovolnické činnosti zapojily všechny studentky 3. ročníku oboru Ošetřovatel Střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy sv. Anežky České, přímo do nemocnice v Odrách jich pak nastoupilo 70% a jejich síly podpořil také jeden student 2. ročníku. Všem těmto studentům patří velké poděkování, za jejich ochotu a odvahu nastoupit v první linii, za schopnost méně myslet na sebe a více na druhé. Za to, že uprostřed mnoha aktuálních nejistot byli pro mnohé zdrojem naděje i vzorem odvahy a příkladem nezištné pomoci, protože jejich pomoc po celou dobu byla v rámci dobrovolnictví. Věřím, že i pro studenty to byla cenná zkušenost, určitě prožili i spoustu nelehkých chvil, ale určitě se utvrdili v tom, že jejich budoucí povolání je krásné a potřebné a má hlubší smysl. Studentky 3. ročníku v červnu čekají závěrečné zkoušky – státní písemné zkoušky a dále i zkoušky praktické a ústní. Přejeme jim, aby se u těchto zkoušek zhodnotila veškerá jejich dosavadní práce ve škole i v nemocnici, aby je složily úspěšně a mohly prožít radost, kterou samy v hojné míře umí rozdávat druhým. Rádi přikládáme, se svolením autorů, poděkování z Městské nemocnice v Odrách.
01.06.2020