banner sekce
Sekce

Školství

Studentská rozhlasová pohádka

SPgŠ a SZŠ sv. Anežky České v Odrách vydává nové CD s rozhlasovou pohádkou „Panenka Šuplenka a panáček Kopíráček.“ Pohádku bude vysílat rádio PROGLAS ve formě večerníčků od 1. června - jako dárek pro děti k svátku. Jednotlivé kapitoly budou vysílány od 1. do 5.června, ve všední den v 19:00 h a v neděli v 18:30 h. Frekvence, na kterých se dá poslech naladit: http://www.proglas.cz/prijem-vysilani.html
Publikováno: 30. 5. 2012 4:00
Pohádka pochází z tvůrčí dílny vyučující českého jazyka Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách Mgr. Lenky Rožnovské, s hudbou vyučující hudební výchovy Mgr. Ludmily Červenkové, kterou ve spolupráci s Mgr. Davidem Cindlerem nahráli ve studiu televize Noe. Pohádky doprovázejí člověka už od pradávna. Lidská touha vymýšlet si příběhy o dracích, princeznách, hloupých či chytrých lidech, o zlu, které je potrestáno, nevymizela ani v moderní době. I dnes má člověk potřebu číst, poslouchat příběhy ze světa fantazie. Hlavními postavami pohádky jsou panenka Šuplenka a panáček Kopíráček. Povahově jsou tyto pohádkové postavičky podobné dětem. Prožívají strach, radost, rády si hrají. Všechny své radosti a strasti prožívají spolu s věcmi, které se nacházejí na psacím stole a kterým jsou přiděleny lidské vlastnosti. Do hry tak vstupují hádavé pastelky, pracovitá tužka, přátelský psací stroj, sešit mrzout, nepořádné kopírovací papíry, namyšlený kalendář, roztržitý sešívací koníček či rozvážný telefon. Psací stroj, kopírovací papíry a telefon s ciferníkem dnes nepatří k běžně užívaným předmětům. Děti je neznají. A tak se mohou s těmito věcmi, které člověku kdysi tak dobře sloužily, seznámit prostřednictvím pohádky, kterou pro ně vytvořili pedagogové a studenti SPgŠ a SZŠ sv. Anežky České v Odrách.

Soubory ke stažení

velikost KB

Další aktuality

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
10.07.2020

Bratrská škola hledá učitele 1. stupně

Bratrská církevní škola v Praze - Holešovicích hledá od září nové učitele/učitelky prvního stupně. Více informací o škole naleznete níže:
25.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Ještě dobrovolníci z oderské školy

V době koronavirové krize se do dobrovolnické činnosti zapojily všechny studentky 3. ročníku oboru Ošetřovatel Střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy sv. Anežky České, přímo do nemocnice v Odrách jich pak nastoupilo 70% a jejich síly podpořil také jeden student 2. ročníku. Všem těmto studentům patří velké poděkování, za jejich ochotu a odvahu nastoupit v první linii, za schopnost méně myslet na sebe a více na druhé. Za to, že uprostřed mnoha aktuálních nejistot byli pro mnohé zdrojem naděje i vzorem odvahy a příkladem nezištné pomoci, protože jejich pomoc po celou dobu byla v rámci dobrovolnictví. Věřím, že i pro studenty to byla cenná zkušenost, určitě prožili i spoustu nelehkých chvil, ale určitě se utvrdili v tom, že jejich budoucí povolání je krásné a potřebné a má hlubší smysl. Studentky 3. ročníku v červnu čekají závěrečné zkoušky – státní písemné zkoušky a dále i zkoušky praktické a ústní. Přejeme jim, aby se u těchto zkoušek zhodnotila veškerá jejich dosavadní práce ve škole i v nemocnici, aby je složily úspěšně a mohly prožít radost, kterou samy v hojné míře umí rozdávat druhým. Rádi přikládáme, se svolením autorů, poděkování z Městské nemocnice v Odrách.
01.06.2020