banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou pořádá Česká biskupská konference díky podpoře nadace Renovabis.
Publikováno: 1. 5. 2019 2:00

FOTO: PIXABAY

Termín školení:

  • čtvrtek 27. 8. 2020, 9:45 - 16:00, Praha, Česká biskupská konference

    V případě zájmu se přihlašujte zde: PŘIHLÁŠKA COPYWRITING

Kurz je primárně určen pro zaměstnance biskupství, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Na kurzu se dozvíte:

  • Jakou formu komunikace, pro co máme zvolit?
  • Jak vytipovat klíčové informací, které je vhodné předat veřejnosti?
  • Jak napsat z dodaných tiskovou zprávu, aby na ni novináři slyšeli?
  • Jak „vykondenzovat“ z delší odborné zprávy podstatné informace a jak převést odborný text do „češtiny“, aby tomu všichni rozuměli?
  • Jak na sociální sítě Facebook, Twitter, Instagram, základní pravidla práce s nimi a jak ně. Jak, kdy a k čemu je lze efektivně využít?
  • Tipy na zajímavé a neotřelé hashtagy, informace o nových trendech v oblasti médií i sociálních médií (jejich možnosti i limity).  Možnost konzultace s protřelým, v mediální branži velmi úspěšným praktikem, který ví, co funguje, co prodává i co si lze dovolit. 

Lektor Ondřej Vrtiška: zkušený novinář a publicista, který ví, jak i složité věci sdělit poutavě a jednoduše.

Původním vzděláním je hydro​biolog (PřF UK), studoval žurnalistiku i kulturní antropologii (obojí FSV UK).  Působil jako zástupce šéfredaktorky časopisu ABC, šéfredaktor Českého rozhlasu Leonardo, vědecký redaktor časopisu TÝDEN a editor rubriky HN Future na iHNed.cz. Nyní pomáhá s propagací Učené společnosti České republiky, kde se kromě kontaktu s médii stará i o sociální sítě. Je šéfredaktorem popularizačního časopisu Vesmír, přednáší a vede workshopy o popularizaci vědy v médiích.

Minulé kurzy:

23. 10. 2018, Praha
12. 6. 2019, Praha

Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020