banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
Publikováno: 17. 8. 2020 10:00

FOTO: PIXABAY

Kurz je primárně určen pro zaměstnance biskupství, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Termín kurzu:
- nově online webinář: termín vypíšeme dle zájmu

V případě zájmu se předběžně přihlašujte na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Na kurzu se dozvíte:

  • Jakou formu komunikace, pro co máme zvolit?
  • Jak vytipovat klíčové informací, které je vhodné předat veřejnosti?
  • Jak napsat z dodaných tiskovou zprávu, aby na ni novináři slyšeli?
  • Jak „vykondenzovat“ z delší odborné zprávy podstatné informace a jak převést odborný text do „češtiny“, aby tomu všichni rozuměli?
  • Jak na sociální sítě Facebook, Twitter, Instagram, základní pravidla práce s nimi a jak ně. Jak, kdy a k čemu je lze efektivně využít?
  • Tipy na zajímavé a neotřelé hashtagy, informace o nových trendech v oblasti médií i sociálních médií (jejich možnosti i limity).  Možnost konzultace s protřelým, v mediální branži velmi úspěšným praktikem, který ví, co funguje, co prodává i co si lze dovolit.

Lektor Ondřej Vrtiška: zkušený novinář a publicista, který ví, jak i složité věci sdělit poutavě a jednoduše. Původním vzděláním je hydro​biolog (PřF UK), studoval žurnalistiku i kulturní antropologii (obojí FSV UK).  Působil jako zástupce šéfredaktorky časopisu ABC, šéfredaktor Českého rozhlasu Leonardo, vědecký redaktor časopisu TÝDEN a editor rubriky HN Future na iHNed.cz. Nyní pomáhá s propagací Učené společnosti České republiky, kde se kromě kontaktu s médii stará i o sociální sítě. Je šéfredaktorem popularizačního časopisu Vesmír, přednáší a vede workshopy o popularizaci vědy v médiích.

Minulé kurzy:

  • 27. srpna 2020, 9:45 - 16:00, Praha ČBK
  • 12. června 2019, 10.00-15.30, Praha ČBK
  • 23. října 2018, 10.00-15.30, Praha ČBK
Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Farnosti mohou uspořádat veřejné projekce historického filmu Fatima

Společnost Foxx Media Group, s. r. o. nabízí zájemcům možnost zorganizovat veřejnou projekci historického dramatu Fatima. „U příležitosti výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě vám nabízíme možnost vrátit se v čase do roku 1917 a připomenout si příběh o síle víry, jehož poselství stále trvá," avizuje Alexandra Lederleitnerová ze společnosti.
14.05.2021

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na kanále YouTube je pozvánkou na 13. ročník Noci kostelů, která se bude konat v pátek 28. května 2021.
14.05.2021

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021