banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Školení copywritingu

Víme, co a komu chceme sdělit, ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.
Publikováno: 15. 6. 2021 20:00

FOTO: PIXABAY

Kurz je primárně určen pro zaměstnance biskupství, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Termín kurzu:
- čtvrtek 26. 8., 9.30 - 15.30, Praha ČBK/online
Seminář se bude konat kombinovaně - prezenčně s možností připojit se online.

Pro přihlášení vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE.

Účastnický poplatek je 600,- Kč, podklady k platbě najdete v přihlášce.

Na kurzu se dozvíte:

  • Jakou formu komunikace pro co máme zvolit?
  • Jak vytipovat klíčové informace, které je vhodné předat veřejnosti?
  • Jak napsat tiskovou zprávu, aby na ni novináři slyšeli?
  • Jak „vykondenzovat“ z delší odborné zprávy podstatné informace a jak převést odborný text do „češtiny“, aby tomu všichni rozuměli?
  • Jaká jsou základní pravidla práce se sociálními sítěmi? Jak, kdy a k čemu je lze efektivně využít Facebook, Twitter, Instagram?
  • Tipy na zajímavé a neotřelé hashtagy, informace o nových trendech v oblasti klasických i sociálních médií, jejich možnosti i limity. Možnost konzultace s protřelým, v mediální branži velmi úspěšným praktikem, který ví, co funguje, co prodává i co si lze dovolit.

Lektor Ondřej Vrtiška: zkušený novinář a publicista, který ví, jak i složité věci sdělit poutavě a jednoduše. Původním vzděláním je hydro​biolog (PřF UK), studoval žurnalistiku i kulturní antropologii (obojí FSV UK).

Působil jako zástupce šéfredaktorky časopisu ABC, šéfredaktor Českého rozhlasu Leonardo, vědecký redaktor časopisu TÝDEN a editor rubriky HN Future na iHNed.cz.

Nyní pomáhá s propagací Učené společnosti České republiky, kde se kromě kontaktu s médii stará i o sociální sítě. Je šéfredaktorem popularizačního časopisu Vesmír, přednáší a vede workshopy o popularizaci vědy v médiích.

Minulé kurzy:

  • 27. srpna 2020, 9:45 - 16:00, Praha ČBK
  • 12. června 2019, 10.00-15.30, Praha ČBK
  • 23. října 2018, 10.00-15.30, Praha ČBK
Autor článku:
Daniel Chytil

Další aktuality

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejíž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021

Nové biskupské svěcení v Číně

V čínské provincii Kan-su byl 28. července vysvěcen nový pomocný biskup, pátý pastýř čínské katolické církve jmenovaný poté, co vstoupila v platnost dočasná dohoda mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů.
29.07.2021

Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.
28.07.2021

Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
28.07.2021