banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
Publikováno: 27. 10. 2020 20:15

FOTO: PIXABAY

Kurz je určen pro zaměstnance biskupství, Charit a dalších církevních institucí; kněze, jáhny, řeholníky a řeholnice.

Termín kurzu:
- nově online webinář: termín vypíšeme dle zájmu

V případě zájmu se předběžně přihlašujte na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Obsah kurzu:

 • Základní pravidla komunikace na sociálních sítích (Co všechno je obsah? Jak budovat komunitu? Jak na krizovou komunikaci? Jak vyladit webové stránky, aby si se sítěmi rozuměly? Na co je hashtag a kdo je to influencer?)
 • Jak vybrat správnou síť?
 • Jak vytvářet a publikovat obsah na sociálních sítích (jak upravovat odkazy, jak fungují publikační aplikace, tipy na šikovné on-line grafické editory, mobilní aplikace a svépomocné facebookové skupiny)
 • Jak na reklamy na Facebooku - stručný průvodce Business Managerem
 • Individuální konzultace
 • Praktická cvičení

Lektorka Jana Kobesová je publicistka, copywriterka a social media specialistka. Se sociálními sítěmi profesionálně pracuje od roku 2012, kdy se podílela na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga. Vytvořila celou řadu úspěšných kampaní pro kulturní festivaly jako např. United Islands of Prague, Dny Jeruzaléma v Praze, Krásný ztráty, Festival Svobody nebo Signal Festival. Vedla také digitální část foundrisingové kampaně pro Časopis Babylon na platformě HitHit. V posledních letech pracovala pro značky Bonduelle, EuroOil, Plzeňský Prazdroj, Feedo.cz nebo Astratex.cz.

S sebou si přineste vlastní notebook/tablet/chytrý telefon či jiné zařízení, na kterém budete zkoušet praktická cvičení.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Proběhlé kurzy:

 • 3. listopadu 2020, online
 • 21. října 2020, Praha ČBK
 • 29. listopadu 2017, 10.00-16.00, Praha - pokročilí
 • 28. listopadu 2017, 10.00-16.00, Praha - začátečníci
 • 29. března 2017, 9:30-15:30, Praha
Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Modernizační fond podporuje obnovitelné zdroje energie

Modernizační fond je nový finanční nástroj, který čerpá prostředky zejména z emisních povolenek. Pro ČR je předpokládaná alokace cca 150 mld. Kč. Prostředky budou směřovat do teplárenství, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility a komunitní energetiky.
21.01.2021

Požehnaný ležák z Budějovického Budvaru přinese Diecézní charitě ČB 220 tisíc korun

Již tradičně mohli lidé během uplynulého Adventu v Českých Budějovicích kupovat Požehnaný ležák uvařený v pivovaru Budějovický Budvar. Pivo bylo ze zvláštní várky, kterou loni 11. září požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák Budweiser Budvar Original. Ten se vyváží do více než 70 zemí po celém světě. Ve stánku u českobudějovické katedrály sv. Mikuláše se v předvánočním období prodalo více než 15 hl této speciální várky piva. Finanční prostředky z prodeje Požehnaného ležáku získá Diecézní charita České Budějovice.
21.01.2021

Zemřel nejstarší kněz královehradecké diecéze P. Jiří Mannl

V pondělí 18. ledna podlehl koronaviru nejstarší kněz královéhradecké diecéze, P. Jiří Mannl, který v květnu loňského roku oslavil své 100. narozeniny.
21.01.2021

Papežský telegram Bidenovi: Usilujte o autentickou spravedlnost a svobodu

Papež František napsal zvláštní poselství u příležitosti dnešního nástupu 46. prezidenta USA do úřadu. Ctihodný Joseph R. Biden, prezident Spojených států amerických, Bílý dům, Washington DC, stojí v hlavičce textu, který citujeme v plném znění.
20.01.2021

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021