banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Komunikace na sociálních sítích

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
Publikováno: 27. 10. 2020 20:15

FOTO: PIXABAY

Kurz je určen pro zaměstnance biskupství, Charit a dalších církevních institucí; kněze, jáhny, řeholníky a řeholnice.

Termín kurzu:
- online webinář vypíšeme podle zájmu

Předběžně se přihlašujte na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Obsah kurzu:

 • Základní pravidla komunikace na sociálních sítích (Co všechno je obsah? Jak budovat komunitu? Jak na krizovou komunikaci? Jak vyladit webové stránky, aby si se sítěmi rozuměly? Na co je hashtag a kdo je to influencer?)
 • Jak vybrat správnou síť?
 • Jak vytvářet a publikovat obsah na sociálních sítích (jak upravovat odkazy, jak fungují publikační aplikace, tipy na šikovné on-line grafické editory, mobilní aplikace a svépomocné facebookové skupiny)
 • Jak na reklamy na Facebooku - stručný průvodce Business Managerem
 • Individuální konzultace
 • Praktická cvičení

S sebou si přineste vlastní notebook/tablet/chytrý telefon či jiné zařízení, na kterém budete zkoušet praktická cvičení.

Lektorka Jana Kobesová je publicistka, copywriterka a social media specialistka. Se sociálními sítěmi profesionálně pracuje od roku 2012, kdy se podílela na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga. Vytvořila celou řadu úspěšných kampaní pro kulturní festivaly jako např. United Islands of Prague, Dny Jeruzaléma v Praze, Krásný ztráty, Festival Svobody nebo Signal Festival. Vedla také digitální část foundrisingové kampaně pro Časopis Babylon na platformě HitHit. V posledních letech pracovala pro značky Bonduelle, EuroOil, Plzeňský Prazdroj, Feedo.cz nebo Astratex.cz.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Proběhlé kurzy:

 • 3. listopadu 2020, online
 • 21. října 2020, Praha ČBK
 • 29. listopadu 2017, 10.00-16.00, Praha - pokročilí
 • 28. listopadu 2017, 10.00-16.00, Praha - začátečníci
 • 29. března 2017, 9:30-15:30, Praha
Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021

Generální sekretáři sdružení v COMECE se setkali online

Včera, 12. května 2021, se uskutečnilo online setkání generálních sekretářů biskupských konferencí zemí sdružených v COMECE (Komise evropských biskupských konferencí). Českou biskupskou konferenci na jednání reprezentoval její generální sekretář P. Stanislav Přibyl.
13.05.2021

Křesťané ve Svaté zemi apelují na zastavení konfliktu

Napětí mezi Židy a Palestinci v Jeruzalémě se v posledních dnech obrátilo v otevřený konflikt mezi organizací Hamas a Izraelem. Jak uvádí izraelská armáda, Hamas odpálil z Pásmy Gazy více než tisíc raket. Ne všechny se podařilo zneškodnit, nejméně pět Izraelců zemřelo. Mnoho raket dopadlo také na palestinské území. Izrael odpověděl na útok nálety na Pásmo Gazy, kde podle palestinských autorit zemřelo 35 lidí.
13.05.2021