banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
Publikováno: 2. 9. 2020 12:15

FOTO: PIXABAY

Kurz je určen pro zaměstnance biskupství, Charit a dalších církevních institucí; kněze, jáhny, řeholníky a řeholnice.

Termín školení:

středa 7. října 2020, Praha ČBK

Kapacita termínu byla naplněna, v případě, že chcete být zařazeni mezi náhradníky, napište nám na: vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 450,- Kč, kurz je spoluhrazen nadací Renovabis, informace k platbě najdete v přihlášce.

Obsah kurzu:

  • Základní pravidla komunikace na sociálních sítích (Co všechno je obsah? Jak budovat komunitu? Jak na krizovou komunikaci? Jak vyladit webové stránky, aby si se sítěmi rozuměly? Na co je hashtag a kdo je to influencer?)
  • Jak vybrat správnou síť?
  • Jak vytvářet a publikovat obsah na sociálních sítích (jak upravovat odkazy, jak fungují publikační aplikace, tipy na šikovné on-line grafické editory, mobilní aplikace a svépomocné facebookové skupiny)
  • Jak na reklamy na Facebooku - stručný průvodce Business Managerem
  • Individuální konzultace
  • Praktická cvičení

Lektorka Jana Kobesová je publicistka, copywriterka a social media specialistka. Se sociálními sítěmi profesionálně pracuje od roku 2012, kdy se podílela na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga. Vytvořila celou řadu úspěšných kampaní pro kulturní festivaly jako např. United Islands of Prague, Dny Jeruzaléma v Praze, Krásný ztráty, Festival Svobody nebo Signal Festival. Vedla také digitální část foundrisingové kampaně pro Časopis Babylon na platformě HitHit. V posledních letech pracovala pro značky Bonduelle, EuroOil, Plzeňský Prazdroj, Feedo.cz nebo Astratex.cz.

S sebou si přineste vlastní notebook/tablet/chytrý telefon či jiné zařízení, na kterém budete zkoušet praktická cvičení.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Proběhlé kurzy:

  • 29. března 2017, 9:30-15:30, Praha
  • 28. listopadu 2017, 10.00-16.00, Praha - začátečníci
  • 29. listopadu 2017, 10.00-16.00, Praha - pokročilí
Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
25.09.2020