banner sekce
Sekce

Mládež

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
Publikováno: 2. 10. 2020 2:00

Výzva pro odvážné

Minulý měsíc jsme odstartovali měsíční výzvy, které vás mají vést k většímu poznání sebe sama. Dnes to je téma sebepoznání. Víme, že je těžké vyznat se v pocitech, náladách, touhách a snech, ale to patří k dospívání. Zkuste se tento měsíc zaměřit na sebe a poznání, kdo jste. 

 

Rozhovor plný radosti a Boha

Karolína Zvoníčková, je úžasné žena, budoucí maminka a také výtvarnice, která svou víru přenáší na papír. Věnuje se vytváření nádherných citátů a deníků s Biblickými verši. Zajímalo nás, jak je těžké přiznat na sociálních sítích, že jste věřící, její cesta k Bohu i životní lásce. Vše si můžete přečíst v říjnovém čísle.

 

Krása a my

Každá z nás se chce líbit. Tento měsíc se podíváme na to, jak správně pečovat o vlasy. Co jim ubližuje, co dělat lépe a spoustu tipů jak být se svými vlasy spokojená.

 

Mše svatá – úkon kajícnosti

Tento školní rok jsme si pro vás v rubrice Duchovní injekce, připravili mši svatou v otázkách. „Nikdy není pozdě uvědomit si své chyby,“ praví jeden citát. Ale proč si je máme uvědomovat hned na začátku mše svaté při takzvaném úkonu kajícnosti?

 

Říjen - měsíc růžence

Růženec, latinsky rosarium, znamená v překladu zahrada růží. Je to modlitba, v níž rozjímáme o důležitých okamžicích ze života Ježíše. Prostřednictvím růžence se můžeme také přimlouvat za druhé lidi a svěřovat Bohu své naděje, trápení i plány. Pojďte si vytvořit spolu s námi originální a osobní růženec.

 

Inspirativní osobnost

I když je Benjamin Levíček od narození nevidomý, snaží se překonávat bariéry a v žádném případě to nebere negativně. Je mu šestnáct, studuje osmileté gymnázium, velice rád sportuje, zpívá a hraje na hudební nástroje a zajímá se o technologie. Benjamin, kterému přátelé většinou říkají Ben, si kromě koncertních pódií užívá i hraní s kamarády jen tak na ulici. Setkávání s lidmi je totiž tím, co ho baví ze všeho nejvíc. Protože slepota není slepá ulice.

 

V říjnovém čísle toho najdete ještě daleko více. Například citáty pro potěchu vás i vašich blízkých, svědectví našich čtenářek, příběhy i zajímavosti.

 

Přejeme barevný podzim. Vaše redakce IN!

Autor článku:
Vojtěch Orlík

Další aktuality

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Zářijové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Září nám začíná a my všichni doufáme, že bude ve znamení klidu a návratu do vytouženého normálu. Čeká nás školní rok, obyčejné povinnosti i jedno z nejkrásnějších období – podzim.
07.09.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020