Mládež

Synoda o mládeži

Biskupská synoda je shromáždění biskupů celého světa, které svolává papež, aby společně diskutovali a hledali odpovědi na otázky, tentokrát na téma „Mladí lidé, víra a rozlišování povolání“. Zasedání bude probíhat od 3. do 28. října 2018 v Římě.

Mladí lidé (16-29 let) jsou pro budoucnost naší planety nejdůležitější a přitom nejohroženější skupinou. Evropa stárne – to ale neplatí o Africe, Asii nebo Latinské Americe. Svět je takový, jak ho prožívají mladí lidé.

Samotné synodě předcházela pre-synoda, která se konala 19.-25. 3. 2018, kdy papež František pozval 300 mladých z celého světa a vyzval je, aby statečně hovořili o svých problémech a názorech. Z České republiky se setkání účastnila studentka Markéta Imlaufová a zástupce evropských řeholníků oblát Oto Medvec. Účastníci připravili dokument pro říjnou synodu.

Českou republiku na synodě zastoupí plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub. Aby ještě hlouběji poznal situaci v České republice, vyzval všechny mladé, aby mu na facebooku nebo prostřednictvím formuláře odpověděli do 31.8.2018 na otázky, o kterých se bude diskutovat. Odpovědi na jednotlivé hastagy bude reflektovat biskup Tomáš Holub na synodě s papežem Františkem a Sekce pro mládež v dalším směřování své činnosti.

Video výzva k zapojení

Další informace:

Facebook diskuzní skupina
Google formulář pro odpovědi
Tematické zprávy z webu Cirkev.cz

Materiál pro společenství, velikost: 46,3 MB, Stáhnout

Soubory ke stažení

Modlitba za mladé - Synoda 2018 velikost: 27,5 KB Stáhnout
Instrumentum Laboris česky velikost: 755,5 KB Stáhnout