Česko-německé kněžské setkání v Nepomuku
Ve čtvrtek 25. června 2026 se v Nepomuku uskutečnilo česko-německé kněžské setkání pořádané Sudetendeutsches Priesterwerk. Program dne začal společnou ranní modlitbou a pokračoval přednáškou prof. PhDr. Ing. Jana Royta, Ph.D., DSc., prorektora Univerzity Karlovy, na téma „Svatý Jan Nepomucký – vzor pro kněze“. Účastníci během dne navštívili také kostel sv. Markéty a pozůstatky cisterciáckého kláštera Pomuk a následně poutní kostel Narození Panny Marie v Přešticích s milostným obrazem Panny Marie.