Kájovská hlavní pouť

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace14. 10. 2022, 16.13

V sobotu 8. října v Kájově v Diecézi českobudějovické začala tzv. Zlatou sobotou hlavní pouť u Panny Marie Kájovské. Hlavním celebrantem poutní mše svaté v neděli 9. října v 10.00 hodin byl apoštolský nuncius v ČR Mons. Jude Thaddeus Okolo.

image:Image 18/source/orig/17774_15201_1_kajov_hl-pout-22_w05.jpg
Foto: Milosrdné sestry sv. Kříže

Mši svatou, kterou celebroval R. D. Jan Rothschedl, doprovodila rytmickým zpěvem mládež Českého Krumlova a okolí. I tak měl ale každý možnost zazpívat si mnoho mariánských písní při tradičním světelném průvodu kolem areálu poutního místa po mši svaté. Na čtyřech zastaveních věřící prosili za kraj, za celou naši zem, za obnovení víry, za rodiny a také za mír. Celou noc se pak dobrovolníci střídali v kostele při adoraci Nejsvětější svátosti až do nedělních ranních chval.

Nedělní ranní mši sloužil českokrumlovský prelát Mgr. Václav Pícha, JC. D. a na hlavní poutní mši v 10:00 hodin přivítal apoštolského nuncia v ČR J. Ex. arcibiskupa Jude Thaddea Okolo. Oba v homiliích mluvili o Panně Marii jako Královně růžence a povzbuzovali k modlitbě růžence.

Život z víry Liturgie a bohoslužby Biskupové

image:Image Vězeňské zdi kdyby promluvily