Mládež

Mladí lidé odjeli na předprogram Světového dne mládeže

21. 07. 2016
Přes tři tisíce mladých lidí z České republiky vyrazilo ve středu 20. 7. na předprogram do různých polských diecézí. Největší skupiny odjely z olomoucké a brněnské diecéze. Téměř 700 mladých z brněnské diecéze zamířilo do diecéze Tarnów, stejný počet vyjel z olomoucké arcidiecéze do Opole.

„Naše skupina 80 mladých je spolu s poutníky z Itálie a Norska ve městě Nysa (diecéze Opole pozn. redakce). Ve středu po příjezdu jsme společně grilovali, ve čtvrtek ráno jsme měli adoraci s písněmi z Taize a pak mezinárodní mši, odpoledne pro nás byla připravena prohlídka města,“ popsala vedoucí skupiny Marie Bekárková z Kroměříže.

Mladí lidé, kteří se do Krakova vydali se salesiány, byli ve čtvrtek na mši sv. na mariánském poutním místě Piekary Slaskie, pak následoval výlet ke hradům Mirow a Bobolice. Celý den skončil velmi silnou návštěvou koncentračních táborů Osvětim a Brzezinka.

Pro účastníky tzv. Dnů v diecézích je připraven pestrý program, který bude rozdílný pro každou skupinku. Většina mladých má možnost bydlet v polské rodině a v rámci různých programů a aktivit poznat polskou kulturu a tradice.

Celý český přípravný tým je už mezitím v Krakově ve farnosti Mogila, kde vše chystá na příjezd českých poutníků. Na místě se staví pódium, chystá výzdoby nebo technické zabezpečení. Hudbu na doprovod nacvičuje Schola brněnské mládeže (SBM), pracují už všechny. Účastníci do Krakova dorazí v pondělí 25.7.

Rozpis polských diecézí, kam zamířili mladí z různých diecézí z ČR

Brněnská diecéze - Tarnów
Českobudějovická diecéze - Katowice
Litoměřická diecéze - Gniezno
Královehradecká diecéze - Swidnica
Olomoucká arcidiecéze - Opole
Ostravsko-opavská diecéze - Sosnowiec
Plzeňská diecéze - Gliwice
Pražská arcidiecéze - Gniezdno

(Anna Sýkorová, foto www.flicr.com/photos/episcopatnews)

Autor článku: Vojtěch Orlík