Mládež

Dubnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2018

03. 04. 2018
Duben je takový veselý měsíc, doslova aprílový, který přímo vybízí k tomu, abychom se pořádně zasmáli. Nemusí jít jen o nějaký žertík. Nikdy neuškodí, když se zasmějeme třeba sami sobě. Ono s úsměvem jde všechno líp.

Rozhovor: Dej své talenty Bohu a on je znásobí!
Dorota Abdelmoula je nezastavitelný živel. Slova, myšlenky a nápady se z ní hrnou jak z vodopádu.  Její oblíbené téma jsou Světové dny mládeže, kam díky projektu Lístek pro kamaráda pomohla přijet tisícům mladých. Pište si, že až dočtete, budete chtít na jedno takové setkání taky zajet.

Rady
Doba jarního šílenství je tady. Každý se snaží něco změnit. Své tělo, návyky, životní styl a taky vlasy. Uznáváme, že je nuda mít své přírodní vlasy. Máme pro vás proto v dubnovém čísle pár nápadů, jak si z „obyčejných“ vlasů udělat krep a super afro háro. :-)

Inspirace
Jídlo kreativně
Když ráno pospícháte do školy či práce, nejspíš nemáte čas chystat nějakou zázračnou snídani, ale o víkendu nebo odpoledne na svačinu si můžete vytvořit veselé jídlo, které už jen svým vzhledem zvedne náladu. Nenechte se omezovat a popusťte uzdu fantazii.

Výzva: Na hranici chudoby
Určitě víte, že na světě žije nespočet lidí, kteří se bohužel nemají tak jako my. Jsou sužováni válkami, nemocemi, rozmary počasí nebo třeba chudobou. Jak ale vypadá taková chudoba si na vlastní kůži vyzkoušela naše redaktorka Iva. Přečtěte si její postřehy a úskalí, kterými musela projít.

Zamyšlení:  Před zrcadlem
Jak se mít ráda? Nejsme dokonalí, pokud jde o naši povahu, vlastnosti i chování. Většina z nás si to uvědomuje a umí sebekritiku sypat z rukávu, ale pochválit se, najít na sobě něco pěkného a ocenit se, to nám moc nejde.  V dubnovém čísle vám nabízíme zamyšlení a rady psycholožky, jak zjistit, kdo jsme.

Papež František a mládež
Papež František poslal mladým svůj pozdrav a dopis, v němž je povzbuzuje, aby neměli strach a otevřeli svůj život druhým. Vzorem nám je Maria, která se také neuzavírá do sebe (do svých nejistot a obav z budoucnosti) a jde sloužit. Své poslání ke službě ochotně přijímá. Čiňme tak i my a budeme žit svůj život radostněji a smysluplně.

V dubnovém čísle je toho ještě mnohem více. K zasmání, přemýšlení i k rozhodnutí změnit sebe a tím i svět.

Krásné jarní dny přeje redakce IN!

Autor článku: Vojtěch Orlík