banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky biskupství, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
Publikováno: 10. 3. 2020 11:00

POZOR ZMĚNA TERMÍNU! 28. května 2020, 9:30 - 16:30
Praha - Česká biskupská konference - velká zasedací místnost, Thákurova 3, Praha 6, 2. patro

V případě zájmu, prosím, vyplňte přihlášku - ZDE do 28. dubna 2020!

  • Jak správně komunikovat s podřízenými a zadávat jim práci tak, aby byla efektivní a plnila očekávání?
  • Jaké jsou základní principy vedení lidí a co se stane, když je začnete používat?
  • Jak být dobrým vedoucím i jak efektivně kárat a chválit?
  • Jak vést své lidi k tomu, aby sami chtěli, jaké jsou nejčastější problémy a kritické situace při vedení lidí, proč vznikají a jak je řešit?
  • Jak funguje lidská motivace? Co udělat pro to, aby naši podřízení byli motivování, když jim nemůžeme nabídnout víc peněz?

Tyto otázky Vám během kurzu zodpoví zkušená lektorka Jana Švecová, terapeutka, psycholožka, specialistka na situace lidí v náročných pracovních a životních situacích 

Formou zážitkových cvičení si vyzkoušíte, jak pracovat s vlastními hranicemi ke spokojenosti vás i okolí. Získáte impulsy k rozšíření vašich hranic – jak zůstat empatický a „dobrý kolega vedoucí“, ale jak si zachovat autoritu vůči ostatním.

Absolvujete ochutnávku body language: co si o druhém „přečíst“ a jak s tím pracovat

Přímo na místě s odbornicí na mezilidské vztahy proberte konkrétní situace a metody, které ve společenství lidí fungují a můžete je dál používat.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Připomínáme si 15. výročí smrti papeže Jana Pavla II.

Před 15 lety dne 2. dubna 2005 ve 21.37 hodin zemřel papež Jan Pavel II. Během liturgické slavnosti Božího milosrdenství se tak uzavřel třetí nejdelší pontifikát v dějinách křesťanství.
02.04.2020

Papež František: Nemějme strach, otevřme brány svého srdce Duchu svatému, aby nás očistil a vedl cestou vstříc plné radosti.

Při pravidelné středeční katechezi se papež František v knihovně Apoštolského paláce věnoval šestému blahoslavenství "Blahoslavení čistého srdce" jehož příslibem je vidění Boha, a podmínkou čistota srdce.
01.04.2020

Dopis řeholníkům a řeholnicím 70 let po násilném rušení klášterů v socialistickém Československu

Přinášíme vám dopis předsedů konferencí vyšších řeholních představených, arciopata Petra Prokopa Siostrzonka OSB a Sr. Kristy Ludmily Chládkové OP, k 70 letům od Akce K a Akce Ř.
01.04.2020

Katolický týdeník: Velikonoční triduum v kruhu rodiny?

Velikonoce jsou svátky, které se už od svých židovských kořenů slaví částečně ve společenství Božího lidu a částečně v domácnosti, v kruhu rodiny.
01.04.2020

Kardinál Angelo De Donatis je pozitivní na koronavirus

V pondělí 30. března 2020 byl kardinál Angelo De Donatis, generální vikář římské diecéze, po projevu některých symptomů pozitivně testován na koronavirus (COVID-19). Kardinál byl převezen do nemocnice Gemelli v Římě.
31.03.2020