banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
Publikováno: 15. 6. 2021 20:15

FOTO: PIXABAY

Kurz pro primárně určen pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance.

Termín kurzu:

- čvrtek 2. 9., Praha ČBK
Pro přihlášení, prosíme, vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE.
Účastnický poplatek je 600 Kč, podklady k platbě najdete v přihlášce.

Na školení se dozvíte:

  • Jak správně komunikovat s podřízenými a zadávat jim práci tak, aby byla efektivní a plnila očekávání?
  • Jaké jsou základní principy vedení lidí a co se stane, když je začnete používat?
  • Jak být dobrým vedoucím i jak efektivně kárat a chválit?
  • Jak vést své lidi k tomu, aby sami chtěli, jaké jsou nejčastější problémy a kritické situace při vedení lidí, proč vznikají a jak je řešit?
  • Jak funguje lidská motivace? Co udělat pro to, aby naši podřízení byli motivování, když jim nemůžeme nabídnout víc peněz?

Tyto otázky Vám během kurzu zodpoví zkušená lektorka Jana Švecová, terapeutka, psycholožka, specialistka na situace lidí v náročných pracovních a životních situacích.

Formou zážitkových cvičení si vyzkoušíte, jak pracovat s vlastními hranicemi ke spokojenosti vás i okolí. Získáte impulsy k rozšíření vašich hranic – jak zůstat empatický a „dobrý kolega vedoucí“, ale jak si zachovat autoritu vůči ostatním.

Absolvujete ochutnávku body language: co si o druhém „přečíst“ a jak s tím pracovat.

Přímo na místě s odbornicí na mezilidské vztahy proberte konkrétní situace a metody, které ve společenství lidí fungují a můžete je dál používat.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Minulé kurzy:

  • 24. 6. 2021, 8:30-15:30, Praha - hotel Marianeum (uzavřená skupina)
  • 4. 9. 2020, Olomouc
  • 4. 6. 2020, Praha
Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejíž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021

Nové biskupské svěcení v Číně

V čínské provincii Kan-su byl 28. července vysvěcen nový pomocný biskup, pátý pastýř čínské katolické církve jmenovaný poté, co vstoupila v platnost dočasná dohoda mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů.
29.07.2021

Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.
28.07.2021

Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
28.07.2021