banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
Publikováno: 10. 3. 2020 11:00

FOTO: PIXABAY

Nejbližší termín:

pátek 4. září 2020, Olomouc

V případě zájmu se přihlašujte zde: PŘIHLÁŠKA ZÁŘÍ - uzavřená skupina, přihlašování ukončeno z důvodu naplnění kapacity

Účastnický poplatek je 400,- Kč, kurz je spoluhrazen nadací Renovabis, informace k platbě najdete v přihlášce.

Na školení se dozvíte:

  • Jak správně komunikovat s podřízenými a zadávat jim práci tak, aby byla efektivní a plnila očekávání?
  • Jaké jsou základní principy vedení lidí a co se stane, když je začnete používat?
  • Jak být dobrým vedoucím i jak efektivně kárat a chválit?
  • Jak vést své lidi k tomu, aby sami chtěli, jaké jsou nejčastější problémy a kritické situace při vedení lidí, proč vznikají a jak je řešit?
  • Jak funguje lidská motivace? Co udělat pro to, aby naši podřízení byli motivování, když jim nemůžeme nabídnout víc peněz?

Tyto otázky Vám během kurzu zodpoví zkušená lektorka Jana Švecová, terapeutka, psycholožka, specialistka na situace lidí v náročných pracovních a životních situacích.

Formou zážitkových cvičení si vyzkoušíte, jak pracovat s vlastními hranicemi ke spokojenosti vás i okolí. Získáte impulsy k rozšíření vašich hranic – jak zůstat empatický a „dobrý kolega vedoucí“, ale jak si zachovat autoritu vůči ostatním.

Absolvujete ochutnávku body language: co si o druhém „přečíst“ a jak s tím pracovat.

Přímo na místě s odbornicí na mezilidské vztahy proberte konkrétní situace a metody, které ve společenství lidí fungují a můžete je dál používat.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Minulé kurzy:

4. 6. 2020, Praha

Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Benedikt XVI. napsal list k pohřbu svého bratra Georga

Emeritní papež Benedikt XVI. sledoval pohřeb svého bratra Georga Ratzingera, zesnulého 1. července, v přímém přenosu z Vatikánu. Zůstal tak v duchovním spojení s komunitou v řezenském dómu, zdůraznil biskup Rudolf Voderholzer při zahájení rekviem. Na pohřebních obřadech, které začaly ve středu 8.7.2020 v 10 hodin v řezenském dómu, zastupoval emertiního papeže jeho osobní sekretář, arcibiskup Georg Gänswain, který také přednesl pohřební řeč napsanou Benediktem XVI. a adresovanou řezenskému biskupovi. Přinášíme ji v plném znění:
09.07.2020

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červenec 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě k Panně Marii, aby nám vyprosila moudré a svobodné srdce, které Bohu svým životem říká: dělej si, Pane, se mnou, co chceš!
09.07.2020

Papež František: Hledání Boží tváře je zárukou dobrého konce naší cesty

Petrův nástupce sloužil jako obvykle v kapli Domu sv. Marty mši svatou, ale dnes také v přímém televizním přenosu. Připomněl tímto způsobem svoji první pastorační cestu za hranice svojí diecéze, když se 8. července roku 2013, jen necelých pět měsíců od svého zvolení (13. 3.), vydal na ostrov Lampedusa, nejjižnější výspu Itálie a Evropské unie. Dnešní bohoslužby se proto účastnili členové úřadu Svatého stolce pro integrální lidský rozvoj ze Sekce pro migranty a uprchlíky, kterou vede pod přímým papežovým vedením kardinál Michael Czerny SI.
08.07.2020

Sdělení ČBK k omezením v době pandemie

Sdělení ČBK k zavedeným omezením v liturgii v době pandemie:
07.07.2020

Skončilo 123. plenární zasedání ČBK

Biskupové Čech, Moravy a Slezska se sešli 6. a 7. července na 123. plenárním zasedání ČBK na Velehradě. Jednání se účastnili i předsedové konferencí vyšších řeholních představených. Po celou dobu byl zasedání biskupů přítomen i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Charles D. Balvo.
07.07.2020