banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společných zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
Publikováno: 26. 8. 2021 10:15

FOTO: PIXABAY

Kurz je primárně určen pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance.

Termín kurzu vypíšeme dle zájmu.

Můžete se předběžně přihlásit na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600 Kč.

Na školení se dozvíte:

  • Jak správně komunikovat s podřízenými a zadávat jim práci tak, aby byla efektivní a plnila očekávání?
  • Jaké jsou základní principy vedení lidí a co se stane, když je začnete používat?
  • Jak být dobrým vedoucím i jak efektivně kárat a chválit?
  • Jak vést své lidi k tomu, aby sami chtěli, jaké jsou nejčastější problémy a kritické situace při vedení lidí, proč vznikají a jak je řešit?
  • Jak funguje lidská motivace? Co udělat pro to, aby naši podřízení byli motivování, když jim nemůžeme nabídnout víc peněz?

Tyto otázky Vám během kurzu zodpoví zkušená lektorka Jana Švecová, terapeutka, psycholožka, specialistka na situace lidí v náročných pracovních a životních situacích.

Formou zážitkových cvičení si vyzkoušíte, jak pracovat s vlastními hranicemi ke spokojenosti vás i okolí. Získáte impulsy k rozšíření vašich hranic – jak zůstat empatický a „dobrý kolega vedoucí“, ale jak si zachovat autoritu vůči ostatním.

Absolvujete ochutnávku body language: co si o druhém „přečíst“ a jak s tím pracovat.

Přímo na místě s odbornicí na mezilidské vztahy proberte konkrétní situace a metody, které ve společenství lidí fungují a můžete je dál používat.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Minulé kurzy:

  • 2. 9. 2021, 9,30 - 16,30, Praha ČBK
  • 24. 6. 2021, 8:30-15:30, Praha - hotel Marianeum (uzavřená skupina)
  • 4. 9. 2020, Olomouc
  • 4. 6. 2020, Praha ČBK
Autor článku:
PhDr. Kateřina Pulkrábková

Další aktuality

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021

Prof. Vojtěch Novotný obhájil funkci děkana KTF UK

Dne 20. října 2021 byl akademickým senátem dle Jednacího řádu AS KTF UK zvolen kandidát na funkci děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Stal se jím prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D.
21.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 9. Informace k letošnímu ročníku, tipy na aktivity

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 9. video: Informace k letošnímu ročníku, tipy na aktivity, brožura (Irena Tejkalová, Česká biskupská konference)
21.10.2021