banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
Publikováno: 10. 9. 2020 16:30

 

Semináře nabízíme aktuálně pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Termíny:
- úterý 10. listopadu 2020, 9:00 - 16:30, Praha ČBK
Účastnický poplatek je 300,- Kč. 
- úterý 26. ledna 2021, 9:15 - 16:30, Velehrad - poslední volná místa
Účastnický poplatek je 400,- Kč.

V případě zájmu se přihlašujte na vzdelavani@cirkev.cz.

Kurz je hrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).

Na semináři:

  • Se naučíte rozpoznávat příznaky stresu u sebe i jiných lidí
  • Se dozvíte, jak stresu předcházet a jak zvládnout akutní stres
  • Získáte přehled o rizikových faktorech
  • Si osvojíte techniky duševní hygieny a prevence syndromu vyhoření
  • Si procvičíte reakce na stres a kolegy ve stresu
  • Získáte praktická doporučení pro prevenci syndromu vyhoření
Lektorka Zuzana Zborayová je vdaná matka dvou synů a práci s lidmi se věnuje 6 let jako lektorka, koučka a konzultantka. Vystudovala personální management a doplňující výcviky k hlavnímu zaměření její lektorské práce, kterými jsou náročné situace a jejich zvládání, budování vztahů, ale také krizová intervence. Pracuje také s rodiči v oblasti výchovy dětí. Pomáhá hledat pozitivní aspekty života a postoj k němu z pohledu Pozitivní psychologie. Nabízí nové způsoby vzájemné komunikace, podpory vlastní sebejistoty a hodnoty.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020

Papež: Posláním křesťanů je mluvit o Bohu a dosvědčovat Jej

V Římě přivítalo babí léto pár stovek turistů a poutníků, kteří se dnes před polednem shromáždili na Svatopetrském náměstí, aby si vyslechli pravidelnou promluvu papeže před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
18.10.2020

Papež k FAO: Hlad je pro lidstvo nejen tragédií, ale také ostudou

Papež František včera (16. října 2020) zvláštním videoposelstvím pozdravil generálního ředitele agentury OSN pro výživu a zemědělství, pana Qu Donguy, u příležitosti Světového dne výživy, který byl touto organizací stanoven na právě na tento den.
17.10.2020

I v kritické době Komunita Sant’Egidio pomáhá nejzranitelnějším

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa také u nás působí již dlouhé roky křesťanská laická Komunita Sant’Egidio. Jejím posláním je přivádět k životu evangelium skrze službu potřebným – lidem žijícím na ulicích našich měst, uprchlíkům hledajícím útočiště a bezpečí, vzděláváním dětí na okraji společnosti a podobně.
17.10.2020